Jump to content

Prestashop 1.6 va fi lansat oficial pe 17 martie


Daddy

Recommended Posts

Din experienta avuta pana acum considerati ca e ok sa "dam buzna" pe presta 1.6 de cum apare sau sa mai asteptam  o perioada ca sa se mai maturizeze ?

Trebuie sa incep urmatorul proiect si nu stiu ce sa fac, sa merg mai departe cu 1,5 sau sa incep cu 1.6 ?

 

Pt.curiosi un link care anunta evenimentul:

http://www.prestashop.com/blog/en/release-date-for-prestashop-1-6-submit-questions-for-our-development-team/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest cornelm

Am incercat sa fac un upgrade la 1.6 e o nebunie. Se dubleaza produse, imaginille de la categorii au alte dimensiuni iar campurile de la inregistrare functioneaza total aiurea. Am facut totul pe o copie a magazinului si a bazei de date.

 

Am incercat si un clear si mai apoi un iumport de csv dar imi scapa ceva. Nefiind foarte multe produse ar fi mai simplus sa fac un instal fresh dar numai daca reusesc sa import clientii si comenzile vechi.

 

Mici ciudatenii am vazut si intrand in BO de pe tableta. Concluzia este ca mai astept mai fac teste pe "ciorne". :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am instalat pentru prima data PrestaShop, versiunea 1.6.0.6.

Nu pot face comparații cu versiune anterioare.

 

Deocamdată mă lupt cu faptul că îmi dă Timeout in front-end la listarea categoriei in care am doar două produse, dar fiecare produs cu 150-200 combinatii. (6-8 marimi si 24-28 culori). Asta pe server bun la MxHost. Too much javascript...

 

Dacă dezactivez unul dintre produse, categoria se afiseaza, e mai putin de munca pt server.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...