Jump to content

Fiyat zorunluluğunu kaldırma

cankral

Recommended Posts

senin söylediğin şeyleri ingilizce forumlardada görmüştüm ama ordada bir çözüm getilmedi. onlar genelde ücretsiz tema v.b. şeyler sergiliyorlar ve fiyatını 0 giriyorlar. ama bu söylediğin şeyi gerçekleştirmek için diğer açık kaynak kodlu yazılımlarıda bir araştır derim. çünkü prestashop'u herşeyde kullanmaya kasmak gerekmez. bana pm den ilginç mesajlar geliyor.
örnek:
Avukatlık sitesi kuracam prestashop u düzenliyebilirmisiniz... gibi..

------
sana kolay gelsin kardeş.
not: örnekte seni kastedmedim..

kardeş;
istersen alışveriş sepetini kardırabilirsin. admin/moduller/ kısmında alışveriş sepeti var. ordan sepeti deaktif yapabilirsin. diğer açık kaynak kodlu yazılımlara gelince. wordpress, joomla, dle, gibi bunlarda heleki. wordpress te her ihtiyaca yüklü temalar mevcut ancak sepeti deaktif edersen ve kodlarda bazı oynamalar yaparsan aynı işi prestashoptada yakalaman mevcut. belki sonraki günlerde senin yapmak istediğin şeyi denemiş arkadaşlar olabilir forumu takip et.

kolay gelsin

hepsini biliyorum içlerinde en iyisi presta hiç bir yazılım eline su dökemez cokta basarılı ayrıca admin/moduller kısmında denedim istediğim gibi olmadı yardımların için çok teşekkür ederim ugrasayım yaparsa yazarım sizlere
iyi geceler

Can

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ürünler bölümünden Ürün fiyatını ve sepete ekleyi kaldırmak

bera_ramazan Adlı üyeden Alıntıdır.(emeğine sağlık)

senin teman product-list.tpl yi aç aşağıda kodu bul ve sil

{l s='Add to cart'}

aynı işlem product.tpl yi aç orada da aynı kodu bulup silebilirsiniz.

• 2 weeks later...

Bende yaptım fakat katagorilerdeki fiyat hala duruyor sepete ekle butonu gitti fakat fiyat mevcut. Bİrde bu sitede

www. scriptsdownload.org(Boşluğu doldur yasak olabilir diye böyle yazdım) üste slayt geçişli ürünlerdede fiyat mevcut acaba ondadamı böyle bir değişiklik yapmamız lazım.

Fiyat zorunluluğunu kaldırma işlemini, temanızın "global.css" dosyasında gerekli düzenlemeleri yapmak suretiyle gerçekleştirebilirsiniz. Şöyle ki;
1- temanızın "global.css" dosyasını her ihtimale karşı yedekleyin.
2- "global css" dosyasını metin editöründe açarak "price" kelimesini aratın.
3- bulunan price satırlarına (display: none;) kodunu girin.
4- price kelimesini bulduğunuz satırlarda "display: block;" şeklinde kodlar varsa, "block" kelimesini "none" kelimesiyle değiştirin.

bu işlemlerden sonra sayfalarınızda fiyatlar görülmeyecektir.

Selamlar ...

Ewy Hocam Sayende hallettim sorunu. Fiyatlar Kalktı yanlız şu sepete ekle bölümünü kaldırmayıda anlatırsan çok güzel olucak. Bİrde imkan var ise stokda adet bulunmaktadır felan bölümünü kaldırsak süper olcak

yukarıda belirttiğiniz hususları;Prestashop'un 1.2.4 versiyonunun orijinal temasına uygun olarak düzenledim.
Düzenlediğim dosyaları aşağıda zip arşivine ekledim.
Aynı sürümü kullanıyorsanız, ilişiğe eklediğim dosyaları, orijinal (prestashop) temanızın ilgili dosyalarıyla değiştirin
(tabi ki değiştirmeden önce ilgili dosyalarınzın yedeğini almayı unutmayın)

Selamlar ...

price hide.zip

Çok saol hocam sayende yaptım bir sorun yok Teşke o Kısa tanım yeri gitmese güzel olucaktı ama ben oraya download linkini koyuyordum çünkü dosyaların sadece stok bilgileri gidse yeterdi. www.scriptsdownload.org

İlgilendiğin için teşekkürler ayrıca Eğer zahmet olmazsa hocam o kısa tanım orda durursa daha iyi olur yanlız.

Çok saol hocam sayende yaptım bir sorun yok Teşke o Kısa tanım yeri gitmese güzel olucaktı ama ben oraya download linkini koyuyordum çünkü dosyaların sadece stok bilgileri gidse yeterdi. www.scriptsdownload.org

İlgilendiğin için teşekkürler ayrıca Eğer zahmet olmazsa hocam o kısa tanım orda durursa daha iyi olur yanlız.

Aşağıya eklediğim "global.css" dosyasını daha önce gönderdiğim "global.css" dosyasıyla değiştir.
"Kısa tanım" bölümü görüntülenecektir.

Selamlar ...

global.zip

• 2 years later...