Jump to content

Plata finala


Recommended Posts

Salut!

1. Am versiunea 1.5.6.2 si am instalat modulul Fancourier. L-am configurat pe cont colector. Fac plata si la primul pas (Sumar) daca apas butonul "Actualizare lista curieri", afiseaza "Nici un curier nu este disponibil pentru această selectie". In cos nu apare nici taxa de transport desi am setat o suma fictiva de 15 lei, ci doar suma de la total produse. La final afiseaza ca nu este niciun curier setat!!! Ce trebuie sa fac ca sa fie activat curierul?

 

2. Daca vreau sa vad numai cosul cu afisare total produse, fara taxe de transport si sa nu mai setez curier sau alta varianta de expediere, sa apara sub cos un text in care sa informez clientul ca-l voi anunta prin telefon sau e-mail care va fi suma totala pe care o are de plata (in care este inclusa si transportul). Va mai trebui sa fie afisat un buton cu "Trimite comanda". Care este solutia?

 

Cu stima,

DF

Link to comment
Share on other sites

incearca o golire de cache si o recompilare. si eu am instalat de curand acest modul si la mine a facut figure si apoi a mers.

 

de asemenea, fii atent ca datele de login in selfawb sa fie corecte, daca ceva nu e bine, modulul nu apare.

Multumesc pentru raspuns!

Am sters si instalat din nou modulul. Nu mai sunt probleme!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...