Jump to content

en1click.com Teması

salsa77

Recommended Posts

http://www.en1click.com/tienda/

sitesinde bulunan temanın aynısını yaptım ama php den anlamadığım için php kısımlarını yapamadım bu konuda yardım edecek birileri varsa tmeayı payalaşabilirim..

ordakinin aynısı bendeki temayı siteye yükleyince site dağınık şekilde çaılıyor düzenleyebilirsek iş tamam birde temaya tr grafikler hazırlarız..

bence güzel tema.

php den anlayan yardım edecek kişiler eklesin.. [email protected]

Niçin ordaki temanın aynısını yapıyorsunuz, tamam başarılı bir tema ama zaten en1click kullanıyor bir, siz kullanacaksınız 2 başkası ile paylaşacaksınız sonra bir başkası derken kızılay dağıtmış gibi aynı görünümlü siteler kaynayacak ortalık. freecsstemplates.org vb. sitelerden ücretsiz e-ticaret templati indirip onları değiştirerek daha özgün temalar çıkarabilirsiniz.

kardeş ben ordaki temayı öyle herkese dağıtmak için istemedim zaten bana kim yardım ederse ve ben kullanacağız ayrıca o sitede aynı temadan olması bizi ne ilgilendirirki yani o yabancı bir site biz tr de kuracağız siteyi.

bu arada sana bir soru senbu prestashopu kursan e ticaret olarak kullanmaya başlasan senin sitenden hep webmasterlarmı alışveriş edecek yani eticaret sistemi nasıl kurulur bilenlermi prestashopu bilenlermi alışveriş edecek ??

anladınmı şimdi.

bu arada sana bir soru senbu prestashopu kursan e ticaret olarak kullanmaya başlasan senin sitenden hep webmasterlarmı alışveriş edecek yani eticaret sistemi nasıl kurulur bilenlermi prestashopu bilenlermi alışveriş edecek ??

Hiç alakası olmayan insanlar bile os-commerce, zencart, presta vb. biliyor artık merak etme, iş yaptığım pek çok yer daha işin başında açık kaynak sistemleri kullanalım yada kullanmayalım diye belirtiyorlar ki bunların çoğu webmaster, webkalfa, webçırak vb. değiller olsalar zaten kendileri yaparlar.

ayrıca o sitede aynı temadan olması bizi ne ilgilendirirki

Senin sitedeki tasarımı birisi alıp kullandığında aynı yaklaşımı sergileyebilecekmisin?
Başkasının yaptığı işi alıp klonlamak etik olarak doğru değil, bu yüzden google var vakkas arama motoru yerine, yada alibaba.com var huseyinaga.com yerine dünya çapında, adamlar birşeyleri alıp klonlamadığı için iyiler bizden her konuda hergün bir çuval alibaba.com klonu çıkıyor 3-5ay içinde batmak üzere yada pekçok alışveris sitesinin klonu çıkıyor, kimi birkaç ay yaşıyor kimisi bir iki sene, sadece özgün olanlar ayakta kalıyor.

• 3 weeks later...
çalmak iyi bişi değil tabi ama bence yapamayanlar için free bi kaç template paylaşılmalı

Çalmak değil esinlenmek olarak bakın konuya, çoğu kodcu arkadaşlarımızın grafik tabanları eksik olduğundan dolayı vede benim gibi grafikerlerinde kod yönü eksik olay bundan kaynaklanıyor bence.

Ben bu sistemi yeni buldum ve kurmak, kullanmak istiyorum kurma konusunu bile aşamadım. Ama temalara baktığımda 1clik di sanırım ondan daha grafik tabanlı bir site görmedim arkadaşlarımızın bunu istemesi gayet normal.

Ben gönüllü tasarımcıyı bu konuya ağırlık vermek isteyenler varsa, çorbada bizimde tuzumuz olsun..

Sevgiler..

• 4 years later...

Benim düşüncem şudur..

Tema veya script bir şekilde internet üzerinde satılıyorsa ( yurt içi yurt, dışı fark etmez ) , ve bu satıştan dolayı, Türkiye Cumhuriyet 'ine bir KDV girişi yapılmıyorsa bu tema veya script almak çalmak kullanmak buna ne ad verirseniz verin mubahtır..

Lakin bir kullanıcı kendi sitesi için bir tema tasarlamış ve kullanıyorsa bunun alınıp kullanılmasına ve dağıtılmasına karşıyım...

PrestaShop tema ve diğer tpl dosyalarına ulaşımına izin verdiği için özel tasarım yaptığınız temaslarınızın çalınması aşikardır..

www.siteadı.com/themes/temaadı/header.tpl

şeklinde her temaya ulaşılabilir, bunu engellemek isteyen arkadaşlar bana pm atsınlar bu işlemi engellemek için sizlere bir modül verebilirim...