Jump to content
  • 0

masowe dodanie wagi do roznych kategori/podkategori oraz cechy


studiotom

Question

Witajcie,

 

jest ponad 1000 produktów zgrupowanych w kategorie i podkategorie, liczące po ca 10-50 produktów
każdemu produktowi musimy nadać teraz wagę oraz czas dostawy (zdefiniowany jako cecha)

pytanie podstawowe , CZY MUSIMY TO ROBIĆ RĘCZNIE , produkt po produkcie czy da się nadać wagę i czas dostawy
całej kategori/podkategori , JAK ?

 

dziękuję za odpowiedź

 

(nie wiem, czy to ma znaczenie, ale używamy modułu attribute wizzard pro, zakładam że nie - bo chodzi jedynie o wagę definiowaną w 'dostawa' np. 1kg i czas dostawy zdefiniowany jako luźny tekst w 'cecha' np. od 10 do 15 dni roboczych)

Edited by studiotom (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Raczej się da - tylko nie nadajesz tej cechy produktowi kategorii oraz subkategorii tylko nadajesz ją konkretnie danemu produktowi. Wyeksportuj sobie do csv to co cię interesuje - aby było ID, Nazwa produktu- po otworzeniu dopisujesz nowe kolumny w tym pliku to co Ci jest potrzebne waga,wysokość ,głębokość , czas dostawy itp. Trochę skomplikowana operacja ale do ogarnięcia. 1000 produktów to w zasadzie nic zdarzały  mi się sklepy nawet po 70 tyś produktów gdzie brakowało właśnie takich atrybutów. Ale to co piszecie jest do zrobienia - jak znasz produkty to po nazwach nadajesz im wagę i co Ci się podoba.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pewnie już za późno na odpowiedź, ale ja w takich przypadkach radzę się SQLem,

Piszesz kwerendę UPDATE dla określonego warunku wszystkich produktów w kategorii.

A jesli chodzi o CECHy, to miałem taki sam problem i zrobiłem to przez UPDATE.

Potrzebowałem wpisać w trzy cechy długie ciągi znaków (czego nie dało się zrobić przez CSV).

Zrobiłem to generując UPDATE np przy pomocy Excela.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...