Jump to content
  • 0

Prestashop cena netto/brutto problem 1.5.5.0 [Rozwiązany]


sympatic

Question

Witam serdecznie,

 

Wszystkie ceny jakie pokazuje w sklepie są cenami brutto.

 

Czy jest możliwość:

 

1. Aby na liście produktów pokazywało cenę netto i brutto? Jeśli nie to w którym miejscu w kodzie dopisać za słowem "zł" słowo brutto tak aby klient nie miał wątpliwości czy to cena netto czy brutto?

 

2. Aby na karcie produktu pojawiała się cena netto i brutto? Lub gdzie za słowem "zł" w kodzie można dopisać słowo "brutto" aby klient nie miał wątpliwości.

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

 

Edited by sympatic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie mam aktualnie dostępu do 1.5.5.0. Rozwiązania są dla 1.5.6.1, ale nie powinno się wiele różnić.

 

------------------------

Lista produktów - edytuj plik /themes/twoj_szablon/product-list.tpl:

<span class="price" style="display: inline;">{if !$priceDisplay}{convertPrice price=$product.price}{else}{convertPrice price=$product.price_tax_exc}{/if}</span>

Powyższy fragment odpowiada za wyświetlanie cen. w zależności od ustawień jest to cena brutto LUB netto. Aby mieć obie zamień powyższy kod na:

<span class="price" style="display: inline;">{if !$priceDisplay}{convertPrice price=$product.price}{/if}</span>
<span class="netto">{convertPrice price=$product.price_tax_exc} {l s='netto'}</span>

W /themes/twoj_szablon/css/product_list.css będziesz też musiał dodać styl dla klasy .netto i w przypadku wielu języków przetłumaczyć tekst "netto".

 

------------------------------

Strona produktu - edytuj plik /themes/twoj_szablon/product.tpl:

{if $priceDisplay == 2}
					<br />
					<span id="pretaxe_price"><span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL)}</span> {l s='tax excl.'}</span>
				{/if}

Wystarczy usunąć warunek czyli {if $priceDisplay == 2}  na początku oraz {/if} na końcu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie mam aktualnie dostępu do 1.5.5.0. Rozwiązania są dla 1.5.6.1, ale nie powinno się wiele różnić.

 

Strona produktu - edytuj plik /themes/twoj_szablon/product.tpl:

{if $priceDisplay == 2}
					<br />
					<span id="pretaxe_price"><span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL)}</span> {l s='tax excl.'}</span>
				{/if}

Wystarczy usunąć warunek czyli {if $priceDisplay == 2}  na początku oraz {/if} na końcu.

 

Hej,

 

Wielkie dzięki. Jeśli chodzi o stronę produktu, dopisałem:

 

 

<p>{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)} {l s='tax excl.'}</p>

Zgodnie z tym co znalazłem na forum, napisał VEKIA (http://www.prestashop.com/forums/topic/236743-modul-do-obslugi-klientow-hurtowych/?hl=+cena%20+netto)   i jest ok.

Pokazuje cenę brutto a pod spodem mniejszą czcionką netto.

 

Natomiast jeśli chodzi o product-list.tpl - to nie wiem czy w pliku css będę potrafił dodać jakikolwiek styl i jeszcze to przetłumaczyć ale spróbuję.

 

Tak czy inaczej wielkie dzięki, myślę, że pomogłeś wielu osobom :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Super, dodałem znacznik <br> i wygląda tak jak chciałem :-) Wielkie dzięki :-)

 

Jeśli chodzi o poprzednie rozwiązanie product.tpl które znalazłem w innym poście, zgodnie z tym co doczytałem, gryzie się z atrybutami produktu. Ciekawe jak to się ma do Twojego rozwiązania. Ja akurat nie używam atrybutów więc dla mnie jest ok.

 

Serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...