Jump to content

Google snippet


Recommended Posts

Ja mam rozwiązanie takie:
aby ceny się wyświetlały to goodrelations.

Oraz właczony moduł komentarzy i dodany kod na stronę produktu który wyświetla ocenę i średnią która potem jest brana do G snippets.

<span class="hreview-aggregate">
  <span class="rating">
  <span>Średnia ocen: </span>
   <span class="average">{$averageTotal}</span> na
   <span class="best">5</span>. Ilość komentarzy:
   <span class="votes">{$nbComments}</span>
   <span class="summary"></span>
  </span>
</span>
       

Ale co z tego że w test wszystko działa jak w wyszukiwarce się nie wyświetla ;/

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie googralations ma spełniać więcej funkcji niż tylko snippets. W chwili obecnej wyświetla tylko cenę na stronach wyszukiwania. Gdy weźmiemy test to jest dużo informacji odnośnie strony ale do czego są wykorzystywane w tej chwili to nie wiem.

 

Moduł miał około maja mieć nową wersję w której oferowałby "gwiazdki" ale niestety chyba prace nad modułem zostały zawieszone.

Gdyż wersja 1.6 trzyma się już kilka dobrych miesięcy.

 

Dlatego ja snippety ogarnąłem dodając ten kod tylko do gwiazdek.

Tak przy okazji ktoś wie jak się dowiedzieć dlaczego G nie uwzględnia snippetów w sklepie??

Link to comment
Share on other sites

Ja mam rozwiązanie takie:

aby ceny się wyświetlały to goodrelations.

Oraz właczony moduł komentarzy i dodany kod na stronę produktu który wyświetla ocenę i średnią która potem jest brana do G snippets.

<span class="hreview-aggregate">
  <span class="rating">
  <span>Średnia ocen: </span>
   <span class="average">{$averageTotal}</span> na
   <span class="best">5</span>. Ilość komentarzy:
   <span class="votes">{$nbComments}</span>
   <span class="summary"></span>
  </span>
</span>
       

Ale co z tego że w test wszystko działa jak w wyszukiwarce się nie wyświetla ;/

 

Rozumiem, ze ten kawałek kodu odpowiada za gwiazdki "ocena produktu"??? Gdzie dokładnie trzeba to umieścić???

 

 

Zastanawiam się także nad tym :) co prawda posiada mniej opcji co przykład poprzedni 

http://catalogo-onlinersi.net/en/add-ons-prestashop-modules/417-google-rich-snippets-prestashop.html

 

Aby ocena, cena była widoczna w wynikach wyszukiwarfki potrzebne jest od 2 do 10 tyg.

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie wklejając ten kod masz gwiazdki i liczbę ocen.

 

Ja testowałem różne moduły ale jeszcze na wersję presty 1.4 i nie chciało działać lub moduł tak obszerny był że sklep ładował się dłużej.

 

Co do pojawiania się snippetów to u mnie jest tak:
Wstawiam produkt, google go indeksuje i jest cena przy nim. Po mw tygodniu cena znika.

Nie wiem co jest czytałem kilka artykułów ale nic nie udało się wskórać ;/

Link to comment
Share on other sites

Cenę Ci wyświetla :)

 

http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets?q=http%3A%2F%2Fparkietworld.eu%2Ffertigparkiet%2Fdab-antyk-138.html

Zostaje tylko gwiazdki dopisać.
Gdzie wkleiłaś ten kod ??

 

 

Musisz go wkleić i uzyskasz wtedy taki napis jak tutaj w zakładce opinie
http://www.frocus.pl/bazy/309-ingrid-baza-pod-makijaz-prelude-5907619821260.html
 

Średnia ocen: 5 na 5. Ilość komentarzy: 1
Edited by tyszek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

probowałam w product.tpl. Z czego widze wklejsz to w obrębie opini :) moge poprosic o wskazówkę dokładnie w jakiej lini powinien znaleźć się ten kod?

 

Tak, cene mi wyświetla ponieważ używam modułu http://catalogo-onlinersi.net/en/add-ons-prestashop-modules/417-google-rich-snippets-prestashop.html

 

Chciałbym jeszcze osiągnąć gwiazdki oraz "obrazek" .. z obrazkiem chyba jest o wiele trudniej ponieważ gdzieś wyczytałam, że nie jest to proste w sklepach aby taki obrazek był

 

Czy google zaindeksowało Ci gwiazdki, cenę bo potrzyłam na twoje strony zaindeksowane w google i nie widze nigdzie ale google Ci dodało ???

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja obrazek widziałem tylko gdy trafiłem na wyszukiwanie gdzie był Amazon. Żadnego innego nie widziałem więc wątpię że się pojawi niestety.

U mnie powinno pokazywać gwiazdki i cenę ale G mnie nie lubi i nie pokazuje;/ Dlaczego to nie mam pojęcia. Próbowałem to rozgryźć ale z marnym rezultatem :(

Kod wstawiłem i wygląda tak:
 

<script type="text/javascript">
var productcomments_controller_url = '{$productcomments_controller_url}';
var confirm_report_message = "{l s='Are you sure you want report this comment?' mod='productcomments'}";
var secure_key = "{$secure_key}";
var productcomments_url_rewrite = '{$productcomments_url_rewriting_activated}';
</script>

<div id="idTab5">
	<div id="product_comments_block_tab">
	{if $comments}
		
		<span class="hreview-aggregate">
  <span class="rating">
  <span>Średnia ocen: </span>
   <span class="average">{$averageTotal}</span> na
   <span class="best">5</span>. Ilość komentarzy: 
   <span class="votes">{$nbComments}</span> 
   <span class="summary"></span>
  </span>
</span>

Jest to sam początek pliku productcomments.tpl

Sprawdź czy w dobrym pliku wklejasz. Być może masz taki plik w katalogu themes\nazwa-themes\modules\productcomments\.

Jeśli masz taki katalog a w nim wspomniany plik to musisz do niego wkleić w nie do tego z katalogu głównego modułów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
×
×
  • Create New...