Jump to content
  • 0

Konfiguracja PS, serwera i domeny


ptaflinski

Question

Witam,

 

Na wstępie wszystkie dane

 

Serwer na którym jest postawiony sklep jest w hostingu home.pl - przykładowo: serwer1234567.home.pl

Domena jest wykupiona i też zarządzana w home.pl - przykładowo: mojadomena.pl

Wersja PS to 1.5.4.1

 

Pytanie do osób które się znają - jak to wszystko skonfigurować, aby efekt był dobry.

 

Otóż sytuacja zastana jest taka:

mojadomena.pl wskazuje na adres IP, ale nie na serwer1234567.home.pl. Ot na jakąś stronkę.

W PS w SEO i URL jest ustawione:

zaznaczone jako aktywne:

- przyjazne adresy URL

- automatycznie przekieruj do kanonicznego URL

Domena sklepu : serwer1234567.home.pl

Domena SSL: serwer1234567.home.pl

URI bazowy: /

 

I wszystko działa poprawnie. Nie ma błędów jest OK. Natomiast gdy panelu administracyjnym domeny zmienię jej przekierowanie tak aby przenosiła na serwer1234567.home.pl wóczas:

- nie ma faviconki, a w oryginale jest

- nie ustawiają się tytuły stron

- jeśli z ręki wpiszę adres mojadomena.pl/nowosci, to nawet po przejsciu na coś innego zawsze zostaję z adresem mojadomena.pl/nowosci. Sytuacja analogiczna w każdym innym przypadku, tzn. jeśli wejdę poprzez mojadomena.pl to nawet po przejściu na jakąś inną podstronę to w URL będzie mojadomena.pl

 

Szukałem rozwiązania i wiele rzeczy już zastosowałem. Zmieniałem też już w SEO i URL domenę sklepu i SSL na mojadomena.pl, generowałem po tej zmianie .htaccess - nic to nie pomagało, a nawet było gorzej bo pokazuje się w takim przypadku biała strona. Przejście w tryb debugowania nic nie daje - nie pokazuje komunikatu błędu i jest biała strona. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że na mojadomena.pl jest przekierowanie i zawsze w kodzie można wtedy zobaczyć:

 

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">
<HTML><HEAD><TITLE></TITLE></HEAD>
<FRAMESET ROWS="*"><FRAME NAME=997 NORESIZE SRC="http://serwer1234567.home.pl/">
<NOFRAMES><BODY><A HREF="http://serwer1234567.home.pl/">click here</A></BODY></NOFRAMES></FRAMESET></HTML>

 

Pytanie - co zrobić, aby wszystko działało tak jak chcę tzn. działały linki i aby dobrze się wszystko w URL ustawiało, była widoczna favicon i były tytułu strony. Jak należy to wszystko dobrze skonfigurować.

 

Będę z góry bardzo wdzięczny za pomoc.

 

PS. Czy rozwiązanie jest banalne i chodzi o przypisanie domeny do usługi w home.pl? Tylko jeszcze to mi zostało. Przetestuję dzisiaj w nocy, bo zmiany w rozgłaszaniu nie są szybkie.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Sam już znalazłem odpowiedź i może się komuś przydać.

 

W konfiguracji domeny wiążemy ją z usługą jaką jest serwer. Nie robimy żadnego przekierowania.

 

Do godziny czasu trwa rozgłoszenie DNS.

 

W PS domenę sklepu i SSL ustawiamy tam: mojadomena.pl.

 

Generujemy .htaccess  - najprościej jest odznaczy->zaznaczyć lub zaznaczyć->odznaczyć pole przyjazne adresy URL po każdej operacji robiąc zapisz, aby .htaccess się nadpisywał.

 

I to tyle. Może ktoś inny skorzysta i nie straci na to czasu tak jak ja.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sam już znalazłem odpowiedź i może się komuś przydać.

 

W konfiguracji domeny wiążemy ją z usługą jaką jest serwer. Nie robimy żadnego przekierowania.

 

Do godziny czasu trwa rozgłoszenie DNS.

 

W PS domenę sklepu i SSL ustawiamy tam: mojadomena.pl.

 

Generujemy .htaccess  - najprościej jest odznaczy->zaznaczyć lub zaznaczyć->odznaczyć pole przyjazne adresy URL po każdej operacji robiąc zapisz, aby .htaccess się nadpisywał.

 

I to tyle. Może ktoś inny skorzysta i nie straci na to czasu tak jak ja.

Witam. ja rowniez mam taki sam problem. ale domena jest w home.pl a sklep postawilem w nazwa.pl. co to znaczy:

W konfiguracji domeny wiążemy ją z usługą jaką jest serwer. Nie robimy żadnego przekierowania. w moim przypadku dziala tylko przekierowanie. Pytanie, czy moze pomoze przeniesienie domeny do nazwa.pl i wtedy przekierowac na serwer? pozdrawiam

Edited by atx-serwis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Domenę z home musisz oddelegować na serwery nazwy ustawiając odpowiednie wpisy w dns, wtedy taką domenę dodajesz w panelu nazwy i nią zarządzasz, możesz również zrobić transfer domeny ale nie jest to wymagane.

Witam. dziekuje za odpowiedz. Problem rozwiazany. w home.pl przekierowali mnie na domene i wowczas sklep byl wyswietlany w ramce. wystarczylo w home przekierowac domene nie na adres serwer i katalog tylko na adres ip i w panelu klienta w nazwa.pl dodac domene dotatkowa i przekierowac ja na katalog sklepu. dziekuje za pomoc. pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...