Jump to content
  • 0

Zmiana serwera dla Presta Shop 1.2.2.0


szymczakpiotr

Question

Przygotowuję się do przeniesienia PS w wersji 1.2.2.0 tak wynika z pliku settings.inc.php, może ktoś bardziej doświadczony z PS może udzielić wksazówek.

 

Ja traktuję sprawę, jako przeniesienie aplikacji z serwera x na y - czyli przerzucenie plików via ftp i dump bazy danych przekopiowanie na nowy serwer a później edycja settings.inc.php na namiary nowej bazy.

 

Czy czekają mnie niespodzianki i jakie 

 

Śledząc różne posty trafiłem na poradniki typu wyłącz sklep, zrób kopię bazy via panel PS etc - niektóre się wykluczają.

Do tematu zamierzam podejść tak

 

  • robię lokalną kopię public_html - dane na starym serwerze) via ftp nie mam ssh
  • robię dump bazy danych via phpmyadmin
  • na nowym hostingu tworzę bazę danych user i hasło
  • przerzucam dane via ftp
  • przywracam bazę z backupu via phpmyadmin (baza ma ok 50 MB)
  • edytuję plik z nastawami na bazę danych
  • modlitwa :)

Powinno działać?

 

Wiem, że na obecnym serwerze sa jakieś problemy z wysyłaniem maili - rozwiązane jest to przez jakaś skrzynkę na darmowym hostingu, która niby wysyła na maila typu user@localhost na danym hostingu, bo ponoć normalnie na adresy biurowe formularze nie chciały dochodzić.

 

Całość chce najpierw pokazać pod tymczasową domeną uservdl.pl (bo hosting to linuxpl.com) a potem jak sobie sprawdzą tylko po ssh przewalić z katalogu jednej domeny do drugiej.

 

Sugestie mile widziane

 

 

///EDit

 

No i niestety poszło z problemami

 

Dane kopiowane po FTP za pomocą FileZilla

Baza zaimportowana przez phpmyadmin

 

i pojawiły się problemy

 

1 nie można dodać zdjęcia do produktu - mam produkt dodaje nowe foto i strona nie do końca chce się przeładować.

 

1lqZz.png

 

ktoś podpowiadał by podglądnąć w konsoli Chrome

więc dostaje takie coś 

Uncaught ReferenceError: fillAccessories is not defined index.php?tab=AdminCatalog&id_category=0&id_category=0&id_product=3652&updateproduct&token=1f6f1238…:3093
(anonymous function) index.php?tab=AdminCatalog&id_category=0&id_category=0&id_product=3652&updateproduct&token=1f6f1238…:3093

Rozwiązany - okazuje się że mimo informacji w panelu ze system przyjmuje jpg, png, gif  niestety nie przyjmował png :)

 

 

 

 

2 problem to wyszukiwarka, czego nie wpiszę, to dostaję info 


Warning: preg_replace() [function.preg-replace]: Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1802 in /home/bosmann/domains/bosmann.vdl.pl/public_html/classes/Search.php on line 94

dwuwyrazowe opisy łączy w jeden wyraz i też nie znajduje - ale tak też działało na starym hostingu i chyba nikomu to nie przeszkadzało - tez bym chciał poprawić

 

Jakieś sugestie ?

 

Edited by szymczakpiotr (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...