Jump to content

Problema instalare Tema BuyShop


djbhox

Recommended Posts

Salut prieteni,

 

 Am si eu o problema, am cumparat acest template http://themeforest.net/item/buyshop-responsive-retina-ready-prestashop-theme/5426878?WT.ac=category_thumb&WT.seg_1=category_thumb&WT.z_author=etheme ,am primit si fiserul cu instructiunile de instalare....insa acolo zice sa instalez templateu prin intermediul modulului import/export, zis si facut am intrat in modul am dat configurare am dat instalare din calculator am dat calea catre tema.zip am dat next si nimic... trebuia sa imi apara acolo informatii despre tema sau dau next si sa se configureze toate modulele aferente temei insa nimic... am intrat la preferinte/teme si nu aparea tema deloc acolo.... am pus-o eu manual in folderul teme si apoi am intrat inapoi in preferinte/teme si aparea doar titlul temei am puso default si imi aparea doar niste texte puse alandala prin pagina...acum intrebarea mea este,de ce nu merge sa o instalez cu modulul import/export ? atat timp cat in instructiuni zice sa fac asa versiunea de prestashop pe care am incercat este 1.5.6 - 1.5.5. - 1.5.4 am incercat pe toate 3 ca ma gandeam ca exista posibilitatea sa nu fie compatibila tema cu versiunea desi imi zice ca trebuie sa mearga cu 1.5.5 si 1.5.4.... stie cineva care este problema de ce nu merge ? ma poate ajuta cineva?

 

Astept cu interes raspunsul vostru !

Link to comment
Share on other sites

ba da l`am despachet... era si folderu cu module insa in instuctiuni imi zice ca trebuie toata arhiva...l-am despachetat am pus doar tema si la fel,ai cumva vreo idee ce sa fac ? am trimis un tiket la cei de unde lam cumparat acum sa vad ce zic si ei,insa daca ai vreo idee te rog sa imi spui...

Link to comment
Share on other sites

Da am urmat pasii de instalare, da am incercat prin import/export dar cand dau la import/export dau calea catre arhiva si cand dau next se incarca putin si atat nu mai apare nimic,desi ar trebui sa apara informatiile despre template si apoi configurarea modulelor aferente...oare de ce nu merge cu import/export

Link to comment
Share on other sites

da...nici eu nu am patit-o insa chiar nu stiu ce poate sa aiba...teoretic trebuia sa functioneze corect...daca pun eu fisierul cu tema in folderul theme cand merg in BO la teme imi apare doar numele template-ului fara acea poza ca template-ul iar daca intru pe site apar doar texte puse alandala...chiar nu reusesc sa imi dau seama ce e

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...