Jump to content

Tömeges import csv-vel, de nem minden mezővel


dudikpal

Recommended Posts

Problémám a következő:

 

Cikkek beimportálva, minden működik úgy ahogy. Pár tucat cikknek változik az ára. Ezt a változást kéne felvinni csv-vel, azonban ha csak az ID-név-ár mezők vannak a csvben, akkor a képek kivételével az összes többi adata a terméknek törlődik.

 

Erre tudtok e valami megoldást?

Az nem lesz az, hogy akkor a többi adatot is hagyjam benne, mert ha változtatok a shopban valami mást a cikken, azt mindig ki kéne exportálnom, mielőtt importálok, az meg úgy nem igazán nyerő szerintem.

 

PrestaShop™ 1.4.8.2

Edited by dudikpal (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ahogy Feri kolléga mondja (bár ez már párszor le lett írva a fórumban): Elsőnek kell az ID oszlop, másodiknak a NÉV oszlop, harmadiknak az ÁR oszlop. Az első kettő oszlop értékeinek szintaktikájában tökéletesen meg kell egyezzen az adatbázisbeli adatokkal az azonosításhoz. Ha ezt megadod, akkor a harmadik oszlopban lévő árat le fogja frissíteni a meglévő termékeken. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

picit javítanám Attila kolléga hozzászólását

1.4-ben az id az elsődleges, de kell a név is. a nevet lehet módosítani importnál de az ID-t csak sql-ben lehet.

tehát, ugyanazon az ID-n lévő név módosulni fog és minden más is az importnál, de az ID az nem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meg is van mi volt a baj.

Az ID-t az első importnál ugye üresen hagytam, onnantól viszont ugyanazzal a sablonnal dolgoztam, azaz az ID mező mindig üresen tátongott :)

 

Köszönöm a válaszaitokat!

 

Már annyi topikot nyitottam, hogy nincs képem egy újat nyitni ennek a kérdésnek:

 

Keresésnél van rá mód hogy szótöredékre is keressen?

Tehát van pl a cikkszámom (gws0046), és én azt akarom hogy a "046"-ra kereséskor is adja ki, mert jelenleg csak akkor lesz a találatok között, ha elkezdem a cikkszámot az elejétől beírni.

Link to comment
Share on other sites

Úgy értem hogy az új motor miatt(meg a barátságos url miatt) megváltoztak a termékoldalak címei, hogy ezért regeljem be megint a keresőkbe a shopot, vagy a robotok majd feltérképezik automatikusan? A domain maradt a régi.

 

Az osct a googleba, yahooba vagy a bingbe regeltem be ha jól emlékszem. Beírtam az áruház urljét, bár pontosan már nem tudom mit is mókoltam akkor, már több éve volt.

Edited by dudikpal (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

kicsit szerteágazóbb a kérdésed. a startlap és társai link ajánlónál elvesznek a linkek, ha megváltoznak, de az is csak akkor ha más lesz a link. ugyanaz a link keresőbarátként megtalálható.

árgép és fizetős társainál is mindegy, ha nem változott a fájl szerkezete

ezt a google, yahoo, bing reget kifejtenéd?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...