Jump to content

Benzer Ürünlerde Ürünler Çıkmıyor

Recommended Posts

Merhaba,

Ürün kaydı yaparken, üreticiler ve kategori bölümü altında benzer ürünler belirleyebileceğimiz bir bölüm var. Eğer orada bir veya daha fazla ürün eklersek, ürünün sayfasında altta, detaylar tabının yanında benzer ürünler tabı oluşur ve eklediğimiz o ürünler gözükür, hiç bir benzer ürün tanımlamazsak o tab hiç oluşmaz.

Ancak, benim yaptığım çalışmada, benzer ürün eklediğim ürünlerin sayfasında bahsettiğim "benzer ürün" tabı oluşuyor fakat bu tabda hiç ürün yer almıyor.

Bunun sebebi ne olabilir?

Teşekkürler.

post-559143-0-73140600-1384797644_thumb.jpg

Merhabalar,

bilgim olduğu kadarı ile aynı kategorilerdeki ürünleri o modül üzerinde görüntülebiliyorsunuz. Diyelim ki 3 adet ürününüz var bunların kategorilerini aynı yaparsanız herhangi bir tanesini incelediğinizde sayfanın alt kısmında diğer 2 üründe gözükecektir. 

Ürün Kategorisi (productscategory) modülünü kullanmanız gerekiyor.

Merhabalar,

bilgim olduğu kadarı ile aynı kategorilerdeki ürünleri o modül üzerinde görüntülebiliyorsunuz. Diyelim ki 3 adet ürününüz var bunların kategorilerini aynı yaparsanız herhangi bir tanesini incelediğinizde sayfanın alt kısmında diğer 2 üründe gözükecektir. 

Ürün Kategorisi (productscategory) modülünü kullanmanız gerekiyor.

öncelikler ilginiz için teşekkür ederim.

sizin bahsettiğiniz modül aynı kategorideki diğer ürünleri göstermeye yarıyor. benim bahsettiğim özellik ise kategoriden bağımsız olarak, istediğim bir veya daha fazla ürünü göstermeye yarıyor.

örneğin ayakkabı kategorisinde adidas ayakkabı ürünü olsun. bu ürüne çok alakasız olan mobilya kategorisinden kitaplığı da benzer ürün olarak ekleyebiliyorum. fakat nedense sitelerimden birinde yukarıda bahsettiğim sorunu alıyorum.

sanırım sıfırdan kurmam gerekecek.

tekrar teşekkürler.

Edited by housemax (see edit history)

• Create New...