Jump to content
  • 0

Przelewy24 - oczekiwanie na płatność czekiem


t0mmyK

Question

Witam,

Korzystam z presty 1.5.6 i przelewy24 w wersji 2.1.

Po poprawnej płatności w sklepie nie zmienia się status w zamówieniu i widnieje informacja o oczekiwaniu na płatność czekiem.

 

Wiecie jak sobie z tym poradzić?

 

pozdrawiam,

t0mmyK

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Miałem kontakt z obsługą przelewów i problem powstał ponieważ klient po poprawnej płatności kliknął wstecz w oknie przeglądarki.

Do sklepu nie został przekazany status płatności.

 

Moje pytanie jednak jest takie: dlaczego presta nie ustawiła w takim w zamówieniu "błąd płatności" ??????

 

pozdrawiam,
Tomasz

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Prawdopodobnie sklep ustawia status zamówienia według informacji jaką dostaje z Przelewów24. To raczej od nich wychodzi ten "inny" status, a sklep reaguje prawidłowo.

Pisałem w poście wyżej - podobna sytuacja dzieje się, gdy klient błędnie dokona płatności - i dzieje się tak tylko z płatnościami "Przelewy" więc prawdopodobnie to ich wina...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To nie do końca jest rozwiązanie problemu ponieważ nadal nie wiesz, czy klient ze statusem OCZEKIWANIE NA PŁATNOŚĆ CZEKIEM rozmyślił się na stronie banku czy może prawidłowo złożył zamówienie ale na koniec np. kliknął wstecz. 

 

Rozwiązaniem jest kontakt na infolinię wdrożeniową Przelewy24, oni dorzucają jakąś wtyczkę i zaczyna działać prawidłowo - tzn. jeśli MASZ ŚRODKI na koncie od klienta, dostajesz status "PŁATNOŚĆ ZAAKCEPTOWANA" jeśli nie ma pieniędzy - OCZEKIWANIE NA PŁATNOSĆ CZEKIEM.

 

 

krzysiek__, on 12 Jan 2014 - 1:07 PM, said:

 


Czy ktos rozwiazal ten problem może?

 

Edit: Poradziłem sobie edytujac status "Oczekiwanie płatności czekiem" na "Oczekiwanie płatności z Przelewy24" i wylaczajac wysylanie emaila z szablonu cheque.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...