Jump to content
  • 0

Zamówienie, potwierdzanie, WYBÓR DOSTAWY irytujący


lukasz_1410

Question

Witam.
Kilka dobrych godzin spędziłem na koniguracją presty "pod siebie" aby wszystko działało tak jak ja chce. Po części mi się to udało ale jest jedna sprawa która nie daje mi spokoju i mnie delikatnie irytuje, i nie daje mi spokoju. Otórz osoba która składa zamówienie po dodaniu do koszyka towaru kolejno musi przejść proces logowania / rejestracji -> potwierdzenia adresu, następnie wyboru płatności:
 
platnosc.PNG
i tutaj jeszcze jest ok bo klient ma do wyboru sposób płatności czy przelew na konto czy za pobraniem. Plus że przy sposobie wyboru przesyłki pojawia się koszt dostawy.
 
Teraz to co jest irytujące; następnym punktem jest wybór płatności:
 
platnosc1.PNG
 
ponieważ jeśli klient wybierze ten sam sposób płatności co w poprzednim kroku [przedpłata] czyli zapłać przelew to jest ok bo otrzymuje informację:
 

 

- Cena całkowita twojego zamówienia to 57,00 zł brutto

- Akceptujemy następujące waluty w przelewie bankowym:  Złoty (PLN)
Informacje dotyczące przelewu będą widoczne na następnej stronie 
Proszę zatwierdzić zamówienie klikając 'Potwierdzam zamówienie'.

 

ale ma też możliwość wyboru "zapłać przy odbiorze" [a wcześniej wybrał przedpłata] no w następnym kroku już nie jest prawdą:
 

 

Wybrałeś płatność przy odbiorze jako metodę płatności. 

Całkowita wartość twojego zamówienia wynosi 57,00 zł (brutto)

 

Bo powinno być 63,00zł
 
Po wyłączeniu obu modułów przy zamównieniu pojawia się informacja, że nie zainstalowany modułów i nie można dokończyć transakcji. Natomiast nie chciałbym pomijać punktu wyboru gdzie podane są sposoby wysyłki z cenami dostawy [ten pierwszy punkt].
 
Czy da się to jakość rozwiązać? Kończąc konfigurację byłem uradowany że wszystko jest jak ja chce ale chyba się pospieszyłem.
 
Z góry dziękuje za pomoc.
Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

to ciężko będzie zrobić, ponieważ albo:

1. dajesz jednego przewoźnika i dwa sposoby zapłaty w czwartym kroku;

2. grzebiesz w silniku i wyłączasz czwarty krok.

 

dla pierwszego rozwiązania bardziej czytelne dla klienta będzie zamawianie na jednej stronie, zamiast na pięciu, gdyż będzie miał podgląd od razu na wszystkie kroki

 

jest jeszcze trzecia opcja, taka, że czegoś mogę niewiedzieć

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokładnie...

W pierwszym kroku klient wybiera przelew (12,00zł) a w drugim znów wybór wysyłki... przy wyborze "przy odbiorze" w podsumowaniu pojawia się wysyłka "przy odbiorze" w wysokości 12,00zł a nie jak powinno być przy pobraniu 18,00zł

 

Analogicznie

 

W pierwszym kroku klient wybiera pobranie (18,00zł) a w drugim znów wybór wysyłki... przy wyborze "przedpłata" w podsumowaniu pojawia się wysyłka "po dokonaniu przedpłaty" w wysokości 12,00zł a nie jak powinno być przy pobraniu 18,00zł

 

Zleksza zamieszanie - laik nie będzie wiedział co ma zrobić...

 

Najbardziej odpowiednie by było przy jednym kroku przelew 12,00zł pobranie 18,00zł i po sprawie

 

Nie napisałem wcześniej że koszt wysyłki zależny od wagi zamówionych towarów co też jest istotne.

 

Czytałem opinie ze Ship2pay nie zawsze dobrze działa z każdą prestą. Ja mam wersje: 

PrestaShop™ 1.4.4.1 | PrestaShopPL v. 1.4.4.1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...