Jump to content

Free διαφήμιση του site μας.. εδώ μεταξύ μας.. ο ένας με τον άλλον..


iled.gr

Recommended Posts

Παιδιά ξέρετε τι σκεφτόμουν..? Άσχετα με την βοήθεια που προσφέρουμε ο ένας τον άλλον με τα modules, τα bugs κτλ.. του Presta..

Υπάρχουν topic εδώ που έχουν εκατοντάδες, ακόμα και χιλιάδες views.. κάτι που σημαίνει πως είμαστε "κάμποσοι" εδώ.. στο forum..

Όλοι μας ή σχεδόν έχουμε το site μας έτσι δεν είναι ? Άλλος για εργαλεία, άλλος για είδη κομμωτικής.. άλλος για λάμπες όπως εγώ...  :P
 

Γιατί δεν βάζουμε ένα-δύο κομψά banner στο site μας.. διακριτικά.. όπως ταιριάζουν στο κατ/μα του καθενός.. και να διαφημίσουμε το site ενός άλλου μέλους εδώ.. free..?

Δεν ξέρω αν λέω βλακείες.. Αλλά όλο και κάνα επισκέπτης θα μπει στο δικό μου eshop.. είτε μέσω google, είτε από αλλού.. που σε εσένα δεν θα μπει διαφορετικά.. αν δεν σε διαφημίσω..

Βγάζει νόημα..? B)

 
Δεν ξέρω.. να το φτιάξω ωραίο το μαγαζάκι.. Να βάλω και το όμορφο slide, το module για το ΕΛΤΑ... αλλά αν δεν φέρουμε πελάτες.. αν δεν διαφημίσουμε ποιο το όφελος...

Εν το μεταξύ οκ, δίνω κάνα ευρώ στην google με το adwords.. αλλά εδώ μιλάμε για διαφήμιση τσάμπα !


Και το τσάμπα... έχει άλλη χάρη......... :lol:

 

 

 

iled.gr

More than light

Edited by cotturastefano (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μέσα.. Απλά να μην καταντήσουμε να κάνουμε το eshop blogger που έχει γεμίσει άσχετες διαφημίσεις.. Εγώ πχ θα κάνω ένα τμήμα που να λέει χορηγοί (είτε σε χρήμα, είτε σε είδος όπως πχ το θέτεις εσύ).. Όχι μεγάλο για να κάνει κρα.. Όμορφα και ωραία..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Φίλε iled.gr

η ιδέα σου φαίνεται πολύ καλή αλλά για να έχει αξία ο σύνδεσμος που θα δημιουργηθεί πρέπει να λάβεις υπόψη σου τα εξής:

1. Το banner (διαφήμιση) πoυ θα τοποθετηθεί σε κάθε site πρέπει να οδηγεί σε site το οποίο θα έχει σχετικό περιεχόμενο με το δικό σου (Με δύο λόγια, θα ήθελες να προβάλλεις έναν ανταγωνιστή σου ;) )

2. Κάθε link που φεύγει από την σελίδα σου μείωνει το page rank σου, άρα και την κατάταξη σου .

3. Η google έχει πλέον πολύ αυστηρό αλγόριθμο και όταν "υποψιάζεται" παραποίηση και σχήματα backlinks τιμωρεί όλα τα site που συμμετέχουν σε αυτά με χαμηλότερη κατάταξη ή στην χειρότερη περίπτωση με αποκλεισμό από το ευρετήριό της.

Αυτά από μένα.

Edited by artonweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...