Jump to content

Prestashop x Facebook ?


mlcochmarek

Recommended Posts

Zdravím všechny!
Řešil již někdo zobrazení obsahu, jednoho konkrétního facebooku v Prestashopu, například jako block modul?
To znamená, že v případě, že se aktualizuje obsah na face, automaticky se změna projeví v modulu.
Na facebooku k tomu poskytují jscript, případně iframe. Dejte mi prosím vědět, zda-li to již někdo řešil, nebo se tím mám zabývat. A pokud to již někdo řešil, zda mi může ten někdo poradit jak na to?

Díky předem za rady.

Marek

Link to comment
Share on other sites

Je to jak říkám. Teď jsem to otestoval.

Koukni sem:

http://www.tv-eshop.com/

Koukni vlevo dolu. Dal jsem tam Blok RSS(Elektro Novinky) (nainstalovat a nastavit v modulech).

A vida, zjeví se obsah z jiného webu:)




Zdravím Tě.

Kouknul jsem, ale jestli myslíš ten modul s odkazy, tak to není to co jsem měl na mysli.
Já chtěl aby se ten obsah zobrazoval přímo v modulu na Prestě.
Link to comment
Share on other sites

Tohle neni modul s odkazy :) Je to RSS modul s feedem z jiného webu. Tzn. přidáš článek na jiném webu a automaticky se tam zjeví.

Bohužel jediná nastavitelná věc je počet příspěvků, není tam žádná délka, úvod atd. jak bývá zvykem.

No, pokud bys chtěl do Presty dostat Facebook jak opravdu vypadá asi bys musel vážně přes iframe.... druha moznost je si udelat novej modul nebo kopii nejakyho stavajicicho a vlozit do nej javascript z facebooku ......

Link to comment
Share on other sites

Tohle neni modul s odkazy :) Je to RSS modul s feedem z jiného webu. Tzn. přidáš článek na jiném webu a automaticky se tam zjeví.

Bohužel jediná nastavitelná věc je počet příspěvků, není tam žádná délka, úvod atd. jak bývá zvykem.

No, pokud bys chtěl do Presty dostat Facebook jak opravdu vypadá asi bys musel vážně přes iframe.... druha moznost je si udelat novej modul nebo kopii nejakyho stavajicicho a vlozit do nej javascript z facebooku ......


To jsem právě zkoušel. Ale, když tam vložím ten script tak mi to zahlásí chybu, že javascript není povolen. Jen pro informaci, jedná se o modul s CMS editací. Ten iframe jsem zkoušel narvat do toho modulu rovněž, ale vždy když jsem uložil změny, tak se řádky s iframe odstranili.
Link to comment
Share on other sites

Takze jednoduse:

pouzil jsem Blok s reklamou.

Na Facebooku jsem si nechal vygenerovat Fan Box Widget se Streamem a třeba i s fanoušky. Vybral jsem typ : Other. Nakopčil jsem si script.

Otevřel jsem soubor /modules/blockadvertising/blockadvertising.tpl a lupnul script místo kódu s default JPG a linkou na Prestu.

Nezapomenout ve scriptu na editaci parametru WIDTH v px, aby se to vešlo do levého/pravého sloupce nebo tam kam to na shop chcete dát!!!

Další možnost je udělat si kopii celého modulu a používat ho současně s advert modulem....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ahoj, návod je přesně nad dotazem.

Prostě jsem nahradil kód s linkou na prestu a na obrázek kódem z Facebooku. Někde na Facebooku máš možnost vytvoření widgetu nebo tak něco. Vygeneruješ si tam html a ten nakopčíš do souboru /modules/blockadvertising/blockadvertising.tpl.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...