Jump to content

Metre ve özelliğe göre fiyat hesaplanması

Yujibey

Recommended Posts

Merhabalar.

Presta ile aşağıdaki gibi birşey yapmak istiyorum. Bunu eklenti veya eklentisiz nasıl yapabilirim.

Kumaş satışı yapacağım. Ben kumaşın metre fiyatını ekleyeceğim.  Müşteri En - Boy değeri girecek ve açılır bir kutudan da kalitesini seçecek. 1. Kalite 2. Kalite 3. Kalite .... şeklinde. Her seçeneğin arkasına bir değer gireceğim. 

Örnek.

Ürün Metre fiyatı  10 tl.

(En ve Boy değerini müşteri girecek.) 

En = 5 (metre)

Boy = 1 (metre)

Kalite : 1. Kalite (çarpanı 2.75)

2. Kalite (Çarpanı 2.90)

3. Kalite ( Çarpanı 3.10)

Müşteri 1. kalite seçtiğini var sayıyoruz.

5(en)x2.75(1. Kalite)x10(metre fiyatı) = 137,5 tl

Umarım anlatabilmişimdir. Bahsettiğim olayı presta ile nasıl yapabilirim? Modül ile mi yapılır ve yapılır ise tavsiye edeceğiniz modülleri söylerseniz çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

Bildiğim kadarı ile bu işi yapabilen bir modül yok. Javascript destekli bir modül işe yarayabilir. Aynı zamanda tahminen tüm ürünlerinizde aynı özelliği de uygulamak istemeyeceğinizden ürün bazında seçilebilir olmalı. 

Başka bir fikri ya da yardımı olan yok ise bu konuda size özelden yardımcı olacağım.

Bu işlemi prestashop'ta kolayca yapabilirsin ek özellik veya modüle ihtiyacınız yoktur...

Eklediğiniz kombinasyonlara ek fiyat girerek seçilen kombinasyonda mevcut fiyatı azaltıp veya üstüne ekleyebilirsiniz...

üstelik bu işlemi genele değil her üründe ayrı ayrı yapabilirsiniz...

NOT: bu işlemleri kombinasyonları ekledikten sonra, kaydet ve bekle dedikten sonra tekrar ürün kombinasyonları sekmesinde düzenle dediğinizde görebilirsiniz..

Bu işlemi prestashop'ta kolayca yapabilirsin ek özellik veya modüle ihtiyacınız yoktur...

Eklediğiniz kombinasyonlara ek fiyat girerek seçilen kombinasyonda mevcut fiyatı azaltıp veya üstüne ekleyebilirsiniz...

üstelik bu işlemi genele değil her üründe ayrı ayrı yapabilirsiniz...

NOT: bu işlemleri kombinasyonları ekledikten sonra, kaydet ve bekle dedikten sonra tekrar ürün kombinasyonları sekmesinde düzenle dediğinizde görebilirsiniz..

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

Kombinasyonları denedim fakat tam istediğim değil. Yani kombinasyonda artıyor fiyatı ama ben müşterinin en bilgisini el ile girdiğinde (en X kombinasyon x fiyat) yapamadım.

Bunu nasıl yapabilirim?