Jump to content
  • 0

Lokalizacje wysyłek i koszty - problem z zapisem cen


infoa

Question

Witam

 

Zainstalowałem wersję 1.5.5.0. Przy zamawianiu dostaję taki komunikat "Nie ma przewoźników, którzy dostarczają pod adres wybrany przez Ciebie". Znalazłem na forach że problemem mogą być nie ustawione ceny (czy inne parametry) przy ustawianiu sposobu dostawy, ale przecież to miałem ustawione. Sprawdziłem to i okazuje się że ustawiałem i nie ma.

 

Nie da się wprowadzić kosztu wysyłki niezależnie od podziału na zakresy kwoty czy wagi. Przy zapisie piszę, że "pomyślnie uaktualniono" tymaczasem po ponwnym wejściu do edycji, pola są puste.

 

Wie ktoś może co z tym zrobić?

 

Pozdrawiam

 

Już rozwiązane.

Edited by infoa (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam

 

Mam identyczny problem ze swoim sklepem, tylko w wersji 1.5.6.1. Od dwóch dni próbuję walczyć z tym, ale niestety bez rezultatów.

 

Ma ktoś jakąś propozycję rozwiązania tego problemu? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

 

Dodam jeszcze, że sklep jest w dwóch językach - polskim i fińskim. Wprowadzonych mam 5 sposobów dostawy. Sklep jest kierowany do fińskiego klienta.

 

Adres sklepu: http://nkkkalastus.com

 

Pozdrawiam

 

Właśnie rozwiązałem problem. Przyczyna była banalna - włączyłem zarządzanie magazynami, a nie przypisałem produktów do magazynu. Wyłączenie opcji zlikwidowało problem.

Edited by student70 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...