Jump to content
presta4you.com

[moduł][darmowy] Wybór paragon/faktura

Recommended Posts

Mam dla was darmowy moduł, który pozwala na poziomie składania zamówienia (w koszyku) wybrać jaki dokument chcemy otrzymać. Do wyboru oczywiście mamy 2 - paragon i fakturę.

Jakbyście mieli sugestie jak go rozbudować lub ulepszyć, nie ma problemu.

Wszelkie aktualizacje (oczywiście za darmo) będą dostępne na stronie produktu: http://presta4you.com/42-fakturaparagon.html

paragonfaktura.zip

• Like 4

Dzięki! Czekałem na coś takiego :)

Ale jednocześnie - przydałaby się możliwość wpisania nazwy firmy i NIPu także dla gości.

jeszcze pytanie mam, czy jak np. klient wybierze paragon, to później w historii zamówienia ma to jakoś zaznaczone? Czy może normalnie proforme wydrukować?

+ jeszcze jak sie sprawa ma gdy np. wybiorę paragon, to czy dalej mi presta się będzie sadzić o podanie adresu do faktury?

Vekia jeżeli chodzi o pierwsze pytanie to widzi to tylko administrator, ale na dniach dodam funkcję dla użytkownika.

Co do drugiego pytania to w dalszym ciągu trzeba podać dane do faktury.

ok, wszystko jasne :)

przetestuję później, tymczasem dodaję go do listy darmowych modułów ;)

Ja polecał bym aby moduł do admina w "wiadomość do zamówienia" informację czy to FV czy Paragon :)

Witam,

Czy moduł działa z wersją 1.5.4.1? i drugie pytanie czy to ruszy na OnePageCheckout?

Mam dla was darmowy moduł, który pozwala na poziomie składania zamówienia (w koszyku) wybrać jaki dokument chcemy otrzymać. Do wyboru oczywiście mamy 2 - paragon i fakturę.

Jakbyście mieli sugestie jak go rozbudować lub ulepszyć, nie ma problemu.

Wszelkie aktualizacje (oczywiście za darmo) będą dostępne na stronie produktu: http://presta4you.co...uraparagon.html

Czy moduł działa na PS 1.4.4.1?

Niestety nie, chociaż jesteś którąś osobą z rzędu, która pyta więc na dniach dodam też taką wersję.

Było by super bo walczę już z tym od jakiegoś czasu ale jak do tej pory nie znalazłem dobrego rozwiązania,

Z wątku wynika, że jest to wersja modułu dla PS1.5.x

Czy jest już wersja dla 1.4.x ?

Niestety jeszcze nie daliśmy rady wprowadzić wersji dla 1.4. Jak tylko stworzymy taką wersję poinformujemy wszystkich w tym poście. Z nową wersją zostaną wprowadzone również zasugerowane usprawnienia modułu.

Niestety jeszcze nie daliśmy rady wprowadzić wersji dla 1.4. Jak tylko stworzymy taką wersję poinformujemy wszystkich w tym poście. Z nową wersją zostaną wprowadzone również zasugerowane usprawnienia modułu.

I jak, coś się może ruszyło w tej sprawie?

Super moduł, tylko malutki problem. Niezależnie co wybiorę przy składaniu zamówienia w backoffice jest paragon.

Tablica ps_pf jest w bazie, ale jest pusta. Insert nie działa.

Gdzie szukać rozwiązania problemu?

Edited by zbyszekz10

Witam Wszystkich

Ja sobie poradziłem inaczej. Mam wersję 1.4.4.1 i wykorzystałem do tego celu ukryte pole 'optin' czyli zgodę na otrzymywanie informacji reklamowych.

U mnie jest tak, że klient po rozpoczęciu składania zamówienia ma dwie opcje: Klient indywidualny lub firma. Firma ma wszystkie dostępne pola. Jeśli zaznaczy ze jest klientem indywidualnym znikają pola i pozostaje tylko Imie, nazwisko, telefon, e-mail adres i uwagi. Nie ma możliwości ani zalogowania ani założenia konta bo to też wyłączyłem. W BO widzę czy dany zamawiający to klient czy firma. Ponadto po zmianie stanu zamówienia na zakończone klient sprawdzając zamówienie widzi towar ,statusy ale w miejscu danych jest info "dane klienta indywidualnego usunięte" i nie ma możliwości zdublowania zamówienia.

Niestety nie jest to moduł tylko poprawienie kilku szablonów .tpl i chyba dwóch php.

Ale działa. Moduł był by lepszy.

Pozdrawiam

P.S.

Czy u was jak chce się przekształcić klienta w klienta zarejestrowanego z formularza trakingu i nie poda się maila to też przekształca pomimo wyświetlenia błędu o braku maila ?

• Like 1

Witam,zainstalowałem ten moduł w prestashop 1.5.6 i wszystko jest ok.

Jednak rzeczywiście opcja wyboru paragonu lub faktury powinna pojawiać się nie w koszyku tylko jeden krok później - po naciśnięciu przycisku realizuj zamówienie. W przeciwnym przypadku gdy klient kliknie przycisk realizuj zamówienie zamiast koszyk, to nie ma już możliwości wyboru dokumentu.

Druga sprawa. 

Czy jest możliwość, aby po wyborze paragonu klient mógł pobrać paragon w formie pdf zamiast faktury?

Czyli żeby zamiast generować fakturę - drukować paragon (zarówno w zamówieniach klienta jak i w zamówieniach na zapleczu administratora). 

Czy w ogóle prestashop ma możliwość drukowania paragonów lub rachunków zamiast faktur? Mówię tutaj o paragonie jako dowodzie zakupu a nie jako dowód zwrotu.

Dzięki za odpowiedź ;)

> Czy w ogóle prestashop ma możliwość drukowania paragonów lub rachunków zamiast faktur?

No właśnie :) W menu mam paragony, ale niestety nic tam ni emożna wydrukować (pusto). W zamówieniach przy klientach są tylko .pdf z fakturami. Dlaczego?

Wersja 1.5.6.1

Niezależnie od wyboru dokonanego przez klienta w zamówieniu mam widoczny zawsze paragon.

Wersja 1.5.6.1

Niezależnie od wyboru dokonanego przez klienta w zamówieniu mam widoczny zawsze paragon.

Mam to samo. Nie można wprowadzić żadnych danych do faktury, nic nie wyskakuje. Ma ktoś jakieś rozwiązanie?

Mam to samo. Nie można wprowadzić żadnych danych do faktury, nic nie wyskakuje. Ma ktoś jakieś rozwiązanie?

Nie wiem, czy warto instalować ten moduł, bo wsparcie techniczne kuleje.

Nie wiem, czy warto instalować ten moduł, bo wsparcie techniczne kuleje.

Znasz jakąś alternatywę poza ręcznym poprawianiem kodu?

Zbyszek

A macie włączony moduł międzynarodowy Nip?

Edit

chodziło mi o moduł - "Europejski numer VAT"

Edited by robdk

Znasz jakąś alternatywę poza ręcznym poprawianiem kodu?

Zbyszek

Z darmowych wersji była dla PS 1.4 od Krystiana Podemskiego, ale nie wydał kolejnych aktualizacji.

Edited by aro

mam prestę PS 1.5.6.2 i wszystko działa jak należy. Pole Nip się pojawia w momencie wpisywania nazwy Firmy. Oczywiście musi być zainstalowany moduł Europejski numer Vat

mam prestę PS 1.5.6.2 i wszystko działa jak należy. Pole Nip się pojawia w momencie wpisywania nazwy Firmy. Oczywiście musi być zainstalowany moduł Europejski numer Vat

Mam moduł VAT. Zawsze był i nadal nie działa.

Może NIP(VAT) musi być wypełniony aby wybrać fakturę? Tego nie wiedziałem.

Mnie jest potrzebna tylko informacja czy klient chce paragon czy fakturę.

Oczywiście, że sam moduł nie jest potrzebny jeśli odpowiednio poinformujecie klientów, że najpierw muszą wypełnić pole firm, a potem numer VAT w polu, które się pokaże.

Ze swojej strony musice zainstalować moduł Europejski numer VAT i go skonfigurować, musicie pamiętać, że jeśli będziecie używać jakiegoś integratora to najczęściej Ci lepsi developerzy, którzy znają PrestaShop będą korzystać właśnie z pola vat_number, a nie np. DNI jak to praktykowało się we wcześniejszych wersjach PrestaShop i było kompletnym nieporozumieniem.

Mam moduł VAT. Zawsze był i nadal nie działa.

Może NIP(VAT) musi być wypełniony aby wybrać fakturę? Tego nie wiedziałem.

Mnie jest potrzebna tylko informacja czy klient chce paragon czy fakturę.

Ale to jest błąd w założeniach. Nie można zmuszać kupującego do podawania NIP - jeżeli ktoś kupuje jako osoba fizyczna, to żądając faktury nie ma obowiązku podawania numeru NIP. Na pewno sami wielokrotnie korzystacie z zakupów w różnych sklepach i pole NIP nie jest obowiązkowe.

Widzę, że nadal jest z tym problem...

Postaram się jeszcze w tym miesiącu przygotować otwartą wersję dla najnowszej wersji PrestaShop.

Dzięki Krystian, czekamy zatem cierpliwie na Twoją wersję.

Dlatego pole "NIP" czyli w PrestaShop "Numer VAT" nie jest domyślnie pokazane, pojawi się dopiero gdy ktoś wypełni pole firma, a dodatkowo zainstalowany jest moduł Europejski numer VAT.

Ze swojej strony zrobię modyfikacje, która ukryje te dwa pola gdy ktoś ma wybrany "paragon", a pokaże gdy ma wybraną "firmę" + dodam mus wypełnienia tych pól gdy ktoś chce FV.

Edited by Krystian Podemski
  • Like 1

Dlatego pole "NIP" czyli w PrestaShop "Numer VAT" nie jest domyślnie pokazane, pojawi się dopiero gdy ktoś wypełni pole firma, a dodatkowo zainstalowany jest moduł Europejski numer VAT.

Ze swojej strony zrobię modyfikacje, która ukryje te dwa pola gdy ktoś ma wybrany "paragon", a pokaże gdy ma wybraną "firmę" + dodam mus wypełnienia tych pól gdy ktoś chce FV.

Z niecierpliwością czekamy na Twoją aktualizację modułu :D

Przyznam że to naprawdę ciekawa funkcja 

coś Ci się udało zdziałać ?

Doskonały pomysł z Tym modułem :D Jeżeli będzie rozwijany to chętnie wspomogę kogo trzeba :D Czekam na newsy odnoście kompatybilności z 1.6 :D

Póki co, to Krystian nie wydał jeszcze obiecanej wersji dla presty 1.5.x ;)

Mam jakiś dziwny problem z tym modułem. Używam go na 2 sklepach opartych na preście 1.5.6.0. Na jednym działa dobrze, a na drugim w ogóle nie zapełnia tabeli ps_pf w bazie danych. Sprawdziłem wszystkie pliki modułu na obu sklepach i niczym się nie różnią, ale jakimś cudem na tym drugim nie chce działać.

Kolejna sprawa to czemu w save.php są takie ścieżki:

require_once(dirname(__FILE__).'../../../config/config.inc.php');
require_once(dirname(__FILE__).'../../../init.php');

Przecież to wychodzi wtedy poza public_html. Nie powinno być raczej ../../config/config.inc.php  oraz ../../init.php ?

Moduł działa nawet na 1.6.

Problem z zapisywaniem do bazy naprawiłem w taki sposób że plik save.php wrzuciłem do głównego katalogu na serwerze (public_html_

W pliku save.js zmieniłem URL na bezpośredni:

( u mnie presta jest zainstalowana w podkatalogu)

url: "http://domena.pl/prestashop/save.php",

W pliku save.php zmieniamy na:

require_once(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php');
require_once(dirname(__FILE__).'/init.php');

I wszystko śmiga elegancko. 

Próbowałem ręcznie zmodyfikować skrypt ale niestety nie udało mi się. Chcę udostępnić swoim klientom możliwość otrzymania faktury online. Jest szansa na przygotowanie takiej modyfikacji lub jakieś how to jak samemu mam to zmodyfikować?

Próbowałem ręcznie zmodyfikować skrypt ale niestety nie udało mi się. Chcę udostępnić swoim klientom możliwość otrzymania faktury online. Jest szansa na przygotowanie takiej modyfikacji lub jakieś how to jak samemu mam to zmodyfikować?

Presta automatycznie generuje faktury, są dostępne po złożeniu zamówienia w sekcji konto i nie jest do tego potrzebny żaden moduł.

Niestety to co generuje presta nie jest fakturą którą my wystawiamy poprzez Subiekta. A chcemy po prostu wysyłać tą nasza papierową fakturę w formie e jednak musimy wiedzieć kto co chce. 

Albo integracja z subiektem.

Albo napisać moduł który wyświetla link do pliku PDF, który będzie wgrany do zamówienia przez jakiś uploader.

EDIT: oczywiście fakture musicie ręcznie wystawić z subiekta, zapisać do PDF, wgrać do zamówienia.

Edited by blueparrot

To chyba nie rozumiem.

Chodzi o dodanie 3 opcji tak?

Faktura, Paragon, eFaktura ?

Jeśli o to chodzi to posiadam taka modyfikacje tego modułu.

A ja poprosiłem o uzupełnienie o 3 pozycje: Faktura / Paragon / Bez dokumentu sprzedaży - to ważne bo u nas sporo ludzi nic nie chce.

Najfajniejsza opcją byłaby możliwość samemu dodawania opcji przez backoffice oraz wysłanie maila z info o wyborze w przypadku wybrania opcji jakiejś np. efv

Edited by hurtownialalill

Witam.

Interesuje mnie moduł: "Paragon lub Faktura" do prestashop 1.6.

Czy jest dostępne już rzwiązanie dla tej wersji Presta?

Sądzę, że udało mi się poprawić ten moduł :)

Najpierw nie dawało się zmienić domyślnego wyboru w konfiguracji modułu, a to dlatego że w pliku paragonfaktura.php w funkcji displayForm() autor użył 

<input type="submit" name="submitparagonFaktura"

natomiast funkcja getContent() zapisująca zmiany w konfiguracji używała

if (Tools::isSubmit('submit'.$this->name))

a że this->name = paragonfaktura (małe "f") to funkcja nie działała. Wystarczy w pierwszym kodzie zmienić na małe "f", a je szcze lepiej całkiem zamienić submitparagonFaktura na submit'.$this->name.'.

Teraz jeśli chodzi o zapis wyboru przy zamawianiu. Wystarczy edytowaćplik save.js i zmienić

url: "modules/paragonfaktura/save.php",

na

url: "/modules/paragonfaktura/save.php",

Moduł mógł działać przy wyłączonych przyjaznych URL, ale przy włączonych ścieżka była błędna. W sumie powinno się tu używać jakiegoś uniwersalnego wskaźnika ścieżki modułu np. $this->_path ale póki co rozwiązanie jak wyżej powinno wystarczyć.

zainstalowałem podobno ten moduł jednak nie widze go na liście modułów , wersja 1.5.6.2

gdzie on jest?

Tak faktycznie działa na wersji 1.6.0.8 w zamówieniach w adminie widać jaki został wybrany dokument paragon czy faktura jednak na kogo należy wystawić fakturę skoro przy rejestracji nie został podany numer NIP lub prościej skoro faktura ma być na kogoś innego niż kupujący? Jak to rozwiązać?

Sprawdziłem w trybie zakupów gościa na mojej powstającej stronie http://www.tricentre.pl

Witam, W którym miejscu znajduję się szablon generowanej faktury/paragonu?

Ale ten moduł nie ma nic wspólnego z szablonem faktury, moduł dodaje tylko klientowi możliwość wybrania czy chce paragon, czy fakturę po to aby obsługa sklepu wiedziała jaki dokument ma zostać dołączony do zamówienia.

Presta 1.6 ma najwyraźniej odmienny styl w kwestii radiobuttonów. Najprościej byłoby edytować paragonfaktura.tpl i dodać bezpośrednio styl do elementów. Podaj adres sklepu to zaproponuję odpowiedni kod.

Edited by Sharak

W paragonfaktura/cart.tpl zamiast

<label style="margin-left: 5px">

daj

<label style="margin-right: 10px;float: left">
Edited by Sharak

Jop, już jest w odpowiednim miejscu :) Tylko jeszcze może można coś zrobić żeby ten drugi radiobutton nie wchodził na "Faktura"? :)

Właśnie dlatego, żeby zlikwidować to nachodzenie, zaproponowałem wyżej zmianę margin-left na margin-right. Czytaj uważnie :P

Witam, fajny moduł, już wykorzystałem, natomiast mam pytanie jak zrobić aby w mailach potwierdzających zamówienie była informacja jaki typ dokumentu klient wybrał. Ktoś próbował? Właściciel modulu mógłby taką funkcjonalność dodać:)

Witam.

Czasem, nie wiem od czego to zależy wyskakuje mi pod adminem czerwona tabelka z błędem:

Notice w linii 47 w pliku /public_html/sklep/modules/paragonfaktura/paragonfaktura.php
[8] Undefined offset: 0

Czy ktoś mógłby mi z tym pomóc?

W linijce 47 jest to:

if($ch[0]['choice'] == 1)

Edited by Faenza

Krystian, masz już gotową aktualną wersję modułu?

• Like 1

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More