Jump to content

Return URL plationline.ro


Recommended Posts

Am o mica problema.

 

Am folosit pana acum cu succesul modulul de plati online de la MobilPay.

Acum incerc sa implementez si modulul celor de la PlatiOnline.ro, intrucat ofera plata in rate pentru carduri de la Raiffeisen si BT, cei de la MobilPay au doar Card Avantaj si Bonus Card.

 

Problema apare la linkul pe care mi-l cer cei de la PlatiOnline, respectiv return url, linkul pe care clientul se intoarce in siteul meu dupa ce plata e confirmata.

 

Cei de la MobilPay au rezolvat asta chiar in modulul lor, acesta fiind returnUrl:

 

'http://'.htmlspecialchars($_SERVER['HTTP_HOST'], ENT_COMPAT, 'UTF-8').__PS_BASE_URI__.'order-confirmation.php?key='.$customer->secure_key.'&id_cart='.intval($params['cart']->id).'&id_module='.intval($this->id)

 

Foloseste cineva PlatiOnline.ro?

 

Ce ar trebui sa setez ca si returnUrl pe siteul lor? Si ce metoda? Post sau Get?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 years later...

Salut

Incerc sa implemantez plata prin card pe folosind mobilpay. Am ajuns pana la stadiul de a efectua plata prin simulatorul de card. In Comenzi platile imi apar cu stadiul "Platita", primesc mail de confirmare dar in pagina in care incerc sa primesc feed back-ul de la site imi apare o eroare. Site-ul e facut in Laravell iar ruta pentru raspuns este 

Route::post('/mobilpay/mobilpay/back', 'HomepageController@back');
iar eroarea este 

The GET method is not supported for this route. Supported methods: POST.

 

Credeti ca e o problema de la mobil pay? Ar putea fi de la serverul unde e postat site-ul?  Eu am folosit codul pe care il dau ei ca exemplu.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...