Jump to content
  • 0

Brak dostepnych sposobów dostawy problem ;/


beelzebos

Question

Witam,

 

Próbuje skonfigurować opcje dostawy w moim sklepie. Obecnie mam ustalone dwie opcje dostawy - odbiór osobisty w sklepie bez kosztów wysyłki i wysyłka kurierem. Mam ustalone widełki kilogramów i minimalna cene zamowienia dla obu sposobów dostawy lecz niestety kiedy próbuje złożyć zamówienie w koszyku jest informacja: No carriers available. Próbowałem usuwać wszystkie sposoby dostawy i dodawac je jeszcze raz niestety nic nie dziala... Czy mial ktos podobny problem jak ja? Jak mozna rozwiazac ten problem... Z gory dzieki za pomoc

 

Mario

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

 

Próbuje skonfigurować opcje dostawy w moim sklepie. Obecnie mam ustalone dwie opcje dostawy - odbiór osobisty w sklepie bez kosztów wysyłki i wysyłka kurierem. Mam ustalone widełki kilogramów i minimalna cene zamowienia dla obu sposobów dostawy lecz niestety kiedy próbuje złożyć zamówienie w koszyku jest informacja: No carriers available. Próbowałem usuwać wszystkie sposoby dostawy i dodawac je jeszcze raz niestety nic nie dziala... Czy mial ktos podobny problem jak ja? Jak mozna rozwiazac ten problem... Z gory dzieki za pomoc

 

Mario

Witam

 

mam ten sam problem

po instalacji skonfigórowałem sobie wysyłke paczka pocztowa i  jest ok

a teraz gdy che dodac nowy sposób dostawy to efekt jest taki że w backoffice wszystko się konfigóruje i zapisuje ale na sklepie przy zakupie wyświetla mi tylko tą pierwszą opcje co skonfugórowałem przy instalacji czyli paczka pocztowa

czyszczenie cashu nic nie daje, próbowałem rożnych sposobów

 

znalazłem na jednej stronie opis o prestashop 1.5.5 i gościu pisze coś takiego cytuje:

 

"W nowym wydaniu Prestashop nadal nie został rozwiązany zgłaszany przez użytkowników od ponad 2 lat problem każdorazowej zmiany ID zdefiniowanych w sklepie sposobów dostawy w przypadku ich edycji i ponownego zapisu, a jest to jeden z modułów sklepu najczęściej wymagających edycji i korekty cen dostosowujących koszt dostawy do cenników przewoźników"

 

może ktoś wie o jakie ID może chodzić?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A zostały ustalone koszta wysyłki ?

Zakładka wysyłka -> dół ekranu ?

tak

i koszta i regio EUROPA itd

wszystko sie elegancko konfiguruje na zapleczu a w sklepie "dupa"

zainstalowałem na próbe preste na dysku jako localhost , skopiowałem z grubsza sklep z serwera na ten na dysku i tu o dziwo wszystko jest ok

z tyłu dodaje i na sklepie sie pojawia :blink:

zastanawiam sie czy nie ma konfliktu z jakimś innym modułem

gdzie są zapisywane informacje o sposobach wysyłki?

bo może bym zrobił bym tak że na tym na dysku skonfiguruje i później skopiuje na serwer :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wiecie co stoi za takim stanem rzeczy? Sam pół dnia spędziłem zanim się zorientowałem że jeśli mam włączone Zaawansowane Zarządzanie Magazynem to muszę wejść w edycje swojego magazynu z którego są realizowane zamówienia i tam trzeba zaznaczyć wszystkie żądane opcje dostawy! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mi się wydaje że masz jednak ZZM. Czy w menu Admina masz pozycję "Na Magazynie"?

 

A jeśli jednak nie to mam pomysł aby właśnie włączyć ZZM

 

Preferencje separator_breadcrumb.png Produkty  - Stan produktów
Włącz zarządzanie magazynem
enabled.gif Tak

Włącz zaawansowane zarządzanie magazynem

enabled.gif Tak

 

Potem wchodzisz w zakładkę jak Korni napisał Na magazynie-> magazyny->edycja magazynu-> sposób dostawy

Edited by kisweb (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

dziwne dziwy hehe

z magazynem nie pomogło ale....

zrobiłem tak że stworzyłem sobie produkt, skonfigurowałem jego parametry i w zakładce "dostawa" tegoż produktu zaznaczyłem wszystkie rodzaje wysyłki, zapisałem i....

nagle na sklepie pojawiły sie owe sposoby wysyłki !!!! cud hehe

teraz włączam i wyłaczam i działa

dziwne to :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Twoje rozwiązanie jest tymczasowe. Na dłuższą metę ciężko tak pracować. Spróbuj tych rozwiązań. Może masz podobnie?

 

A zobacz na to

http://www.prestashop.com/forums/topic/283837-nie-ma-przewo%C5%BAnik%C3%B3w-kt%C3%B3rzy-dostarczaj%C4%85-pod-adres-wybrany-przez-ciebie/?view=findpost&p=1429434

 

Oraz na to

http://www.prestashop.com/forums/topic/283837-nie-ma-przewo%C5%BAnik%C3%B3w-kt%C3%B3rzy-dostarczaj%C4%85-pod-adres-wybrany-przez-ciebie/?view=findpost&p=1429670

 

 

dziwne dziwy hehe

z magazynem nie pomogło ale....

zrobiłem tak że stworzyłem sobie produkt, skonfigurowałem jego parametry i w zakładce "dostawa" tegoż produktu zaznaczyłem wszystkie rodzaje wysyłki, zapisałem i....

nagle na sklepie pojawiły sie owe sposoby wysyłki !!!! cud hehe

teraz włączam i wyłaczam i działa

dziwne to :huh:

 

Twoje rozwiązanie jest tymczasowe. Na dłuższą metę ciężko tak pracować. Spróbuj tych rozwiązań. Może masz podobnie?

 

A zobacz na to

http://www.prestashop.com/forums/topic/283837-nie-ma-przewo%C5%BAnik%C3%B3w-kt%C3%B3rzy-dostarczaj%C4%85-pod-adres-wybrany-przez-ciebie/?view=findpost&p=1429434

 

Oraz na to

http://www.prestashop.com/forums/topic/283837-nie-ma-przewo%C5%BAnik%C3%B3w-kt%C3%B3rzy-dostarczaj%C4%85-pod-adres-wybrany-przez-ciebie/?view=findpost&p=1429670

Link to comment
Share on other sites

  • 0

chyba wiem już o co chodzi

najpierw ustawiłem 1 rodzaj wysyłki czyli paczka pocztowa

później zacząłem dodawać towary i jako że był skonfigurowany ten 1 rodzaj wysyłki został on automatycznie uaktywniony dla dodanych towarów

i teraz dodając nowy rodzaj przesyłki trzeba go też dodać w opcjach "dostawa" w każdym przedmiocie

nuda

dobrym rozwiązaniem będzie pewnie ten magazyn co kolega wcześniej pisał bo tam sie pewnie ustawia wysyłki dla całego zbioru towarów ale musiał bym jakoś przenieść te 150 artykułów ze sklepu bo magazynu

powiedzmy że doraźnie moge to opanować ale później przejde na magazyn :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Stary temat ale dorzucę jeszcze moje rozwiązanie

Przy utworzeniu nowej metody wysyłki nie zaznaczyłem regionów których dana opcja dostawy dotyczy dlatego nowa forma nie wyświetlała się w koszyku - i nie ma to nic wspólnego z zaawansowany zarządzaniem magazynem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...