Jump to content

Upgrade ps v1.3.7 la v 1,5,4,1


Recommended Posts

Buna ziua ,

1. Doresc sa fac un ugrade de la v 1.3.7 la v 1.5.4.1 si as vrea sa stiu cum imi pot transfera baza de date ,

.2 Pot eventual sa schimb si tema fara sa pierd date sau trebuie sa continui cu aceasi tema, ??

3 > modulele de la versiunea veche de ps se regasesc si in cea noua sau trebuiesc iar setate ?

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua ,

1. Doresc sa fac un ugrade de la v 1.3.7 la v 1.5.4.1 si as vrea sa stiu cum imi pot transfera baza de date ,

.2 Pot eventual sa schimb si tema fara sa pierd date sau trebuie sa continui cu aceasi tema, ??

3 > modulele de la versiunea veche de ps se regasesc si in cea noua sau trebuiesc iar setate ?

 

1. Daca faci UPGRADE, nu trebuie transferata baza de date, ca doar nu muti de pe un server pe altul. Exista tutorial cum sa faci upgrade si nu se pierde nimic (Preventiv, fa-ti un backup la tot.)

2. Daca faci upgrade automat tema se schimba, cu cea din versiunea noua de presta. Dupa poti adauga o alta tema, care este compatibila cu versiunea noua de presta, fiindca sunt diferente semnificativa de la 1.3.x la 1.5.x

3. Modulele standard se regasesc si in noua versiune, plus altele care in versiune veche nu sunt. (Nu stiu daca trebuiesc setate din nou.)

4. Daca ai module adaugate de tine ulterior, sigur nu vor functiona pe versiunea noua de presta, fiindca toate au fost rescrise ca sa fie compatibile cu noile versiuni aparute (1.4.x - 1.5.x)

Edited by DarkLucas (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos pentru raspunsuri . Daca nu e cu suparare mai deranjez cu o intrebare.:

- In presta 1.3.7 am mai multe teme instalate inca de la inceput dar numai una este utilizata. Intrebarea este daca aleg o alta tema... si dupa putin timp incerc sa revin la tema actuala mi se va modifica ceva sau ramane exact asa cum era inainte s-o schimb ?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos pentru raspunsuri . Daca nu e cu suparare mai deranjez cu o intrebare.:

- In presta 1.3.7 am mai multe teme instalate inca de la inceput dar numai una este utilizata. Intrebarea este daca aleg o alta tema... si dupa putin timp incerc sa revin la tema actuala mi se va modifica ceva sau ramane exact asa cum era inainte s-o schimb ?

 

Daca ramai la 1.3.7, poti sa schimbi tema de cate ori doresti tu, daca nu o stergi, ramane asa cum este, nu se modifica in tema nimic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...