Jump to content

Prestashop 1.5 Version ile ilgili birkac Soru...

hun2028

Recommended Posts

Arkadaslar öncelikle hepinize hayirli Bayramlar,

asagidaki sorumlarim hakkinda tecrübelerinizi ve cevaplarinizi paylasirsaniz sevinirim...

1. Sorum, müsteri ürünü sepete ekleyip ödemeye gittiktek sonra Kargo bilgilerini onaylamadan gelen sözlesme kutucuguna ben birde geri gönderme hakki diye baska bir kutucuk eklemek istiyorum ama bunu malesef bir türlü basaramadim...Bu konuda bilgisi olan varmi?

2. Sorum, müsteri ürün satin aldiginda bana herhangi bir mail ve müsteriye herhangi bir mail gitmiyor. Sadece paypal ile ödeme yaparsa paypaldan hem bana hemde müsteriye mail gidiyor. Bu problemi nasil cözebiliriz...

3. Sorum, her olusturdugum ürün kategorisi start (anasayfa) kategorisin altindada cikiyor. Bunu nasil cözebilirim.

4. Sorum, Fatura ayarlarimi, yani sirket bilgilerimi faturada gözükmesini nasil yapabilirim?

5. Sorum, iletisim formuna yazilar mesajlar, benim mailime degil ancak admin olarak login oldugumda panelde görebiliyorum. Eger bir kimse mesaj yazarsa bunu nasil mailime gelmesinide sagliyabilirim.

6. Sorum, Eger sitemi v1.5 den ilerideki cikacak bir versiyona güncellersem örnegin atiyorum v1.6 ya, güncellemeden sonra problem yasarmiyim?

7. ve son olarak sitemin googlede ön planda cikmasi icin neler yapabilirim? Tagslari siteme nasil ekleyebilirim ve önerileriniz nelerdir bu konuda...

Biraz cok oldu ama simdiden cevaplariniz icin candan tesekkürler...

CEVAPLAR :)

1. Öncelikle bir check box oluştur ve bunun adını mesela ever ver ve ileri buttonuna da mesela gonder ismini ver şu kodu ekle

<script type="text/javascript">

function validate(){
   var evet = document.getElementById('evet');
   if (evet.checked){
document.getElementById("gonder").disabled = false; 
}
 else
   {
document.getElementById("gonder").disabled = true;	 
}
}
   </script>
<input id="gonder" class="exclusive" type="submit" disabled="disabled" value="Gönder" name="gonder"></input>

2.Admin panelinde email ile uyarı modülü var onu kurun

3.Ana sayfa yazan katagori root kategoridir onu catagorilerden düzenleyebilirsiniz.

4.Bilmiyorum

5.Admin Panelinden Üyeler müşteri hizmetleri bölümüne girin oradan epostanızı düzenleyebilirsiniz.

6.Bunun için bir şey demek erken

7. Sitenizin googleden üst sırada çıkması için seo ya dikkat etmeniz gerekir bunun için google den bir kaç makale okumanızın faydası var

pdf faturada mağaza bilgilerinin görünmesi için.

tercihler/ mağaza iletişimi bölümden bilgileri girebilirsiniz.

ingilizce olarak

preferences/ store contacts

girilen bilgiler pdf dosyasının altında görünecektir.

Öncelikle cevabiniz icin tesekkürler fakat 1. check box oluştur demissiniz ama nasil :)

2. ikinci olarak admin panelde uyari modülü var demissiniz ismi nedir? Yüzlerce modul var...

3. Anasayfadaki kategoriyi zaten kategorilerden düzenleyemedigim icin sordum :) eger start menüsünden kaldirirsam

a category cannot be it's own parent

at line 188 in file classes/Category.php hatasini aliyorum.

5. sorun cözüldü email geliyor fakat bu sefer baska bir problem cikti oda eger kisi herhangi bir alan (örnegin müstri hizmetleri yada webmaster) iletisim linkinde secmesse mail gönderemiyor ve bendede bazen bu iki opsiyon gözükmüyor :( Bu problemi nasil cözebilriim...

Tekrar cevaplariniz icin tesekkürler...

CEVAPLAR :)

1. Öncelikle bir check box oluştur ve bunun adını mesela ever ver ve ileri buttonuna da mesela gonder ismini ver şu kodu ekle

<script type="text/javascript">

function validate(){
var evet = document.getElementById('evet');
if (evet.checked){
document.getElementById("gonder").disabled = false;
}
 else
{
document.getElementById("gonder").disabled = true;	
}
}
</script>
<input id="gonder" class="exclusive" type="submit" disabled="disabled" value="Gönder" name="gonder"></input>

2.Admin panelinde email ile uyarı modülü var onu kurun

3.Ana sayfa yazan katagori root kategoridir onu catagorilerden düzenleyebilirsiniz.

4.Bilmiyorum

5.Admin Panelinden Üyeler müşteri hizmetleri bölümüne girin oradan epostanızı düzenleyebilirsiniz.

6.Bunun için bir şey demek erken

7. Sitenizin googleden üst sırada çıkması için seo ya dikkat etmeniz gerekir bunun için google den bir kaç makale okumanızın faydası var

Cevabiniz icin tesekkürler...

Bu sekilde faturanin altina bilgilerim cikti ama faturanin en üst tarafinda sag kösesinde bulunan firma ismi ve islem tarihinin bulundugu yerede bu bilgilerin yazmasini istiyorum bunu nasil yapabilirim acaba?

pdf faturada mağaza bilgilerinin görünmesi için.

tercihler/ mağaza iletişimi bölümden bilgileri girebilirsiniz.

ingilizce olarak

preferences/ store contacts

girilen bilgiler pdf dosyasının altında görünecektir.

Mail için uyarı modülünün ismi mail alerts ordan düzenlemeyi yapabilirsin. Normalde sipariş aşamasında müşteriye mail gitmesi gerekir otomatik olarak bu sorunun sebebi büyük ihtimalle mail ayarlarınla ilgili bir problem söz konusu bunun için yönetim panelinden mail ayarlarına girerek test mail göndererek bu problemi çözebilirsin. Son olarak header menüdeki start olayından bahsetmişin bunuda modüller menü modülünden düzenliyebilirsin. Kullandığın temayı bilmediğim için bu kadar bilgi verebiliyorum kolay gelsin

eklemeyi unutmuşum mail göndermem sebebi kullandığın dildeki mail şablonlarının eksikliğinden de olabilir.

Edited by wild (see edit history)

• 3 months later...