Jump to content

Pretezovani databazoveho serveru


krychlicka

Recommended Posts

zdravim, mam prestashop na FORPSI a prisel mi od nich mail:

prubeznou kontrolou jsme zjistili, ze dochazi k pretezovani sdileneho databazoveho serveru xxx. Ve Vasi databazi xxx jsou spousteny dotazy typu:

SELECT al.name FROM ps_product_attribute pa LEFT JOIN ps_product_attribute_combination pac ON pa.id_product_attribute = pac.id_product_attribute LEFT JOIN ps_attribute_lang al ON (pac.id_attribute = al.id_attribute AND al.id_lang = 1) WHERE pa.id_product = 15

ktere se vykonavaji pul minuty az minutu, pri jejich behu dochazi ke stoprocentnimu vytizeni jednoho procesoru. Explain tohoto dotazu vraci:

+----+-------------+-------+--------+---------------------------+---------------------------+---------+--------------------------------------+--------+-------------+
| id | select_type | table | type | possible_keys | key | key_len | ref | rows | Extra |
+----+-------------+-------+--------+---------------------------+---------------------------+---------+--------------------------------------+--------+-------------+
| 1 | SIMPLE | pa | ref | product_attribute_product | product_attribute_product | 4 | const | 507 | |
| 1 | SIMPLE | pac | index | NULL | PRIMARY | 8 | NULL | 141978 | Using index |
| 1 | SIMPLE | al | eq_ref | PRIMARY,id_lang | PRIMARY | 8 | apminteriercz.pac.id_attribute,const | 1 | |
+----+-------------+-------+--------+---------------------------+---------------------------+---------+--------------------------------------+--------+-------------+

- prochazi se tedy pres 140 tisic radku tabulky ps_product_attribute_combination, ktera neni zaindexovana. Pozadujeme co nejrychlejsi opravu a odstraneni teto situace.


muzet nekdo pomoct poradit jak to odstranit?diiky

Link to comment
Share on other sites

Tak to je fajn ze mas eshop u forpsi :-) akorat mozna by bylo jednodussi napsat krome tvyho problemu jakou verzi presty pouzivas a pripadne dalsi parametry tveho tarifu hostingu(PHP+ verze Mysql), a kolik mas kombinaci tech produktu! Pokud mas 140tisic radku a nezkusil si upgradovat na posledni verzi ode dneska 1.2.2 FINAL treba se to opravi s novejsi verzi.A pokud ti nic z toho co sem napsal nepomuze ani ti nikdo dalsi neporadi pak napis primo vyvojarum PS.Oni sami vedi nejlip kolik toho nema jejich platforma vporadku a treba to napravi-ZADARMO! Kazdopadne hodne zdaru.
PS: muj dojem je ten ze pro takovyhle extremy neni ten eshop zdaleka odladeny...
PPS: po upgradu zkus renovovat ty atributy, taky pokud si plnil shop prez import a neprobehl spravne nebo si plnil primo do databaze pomoci dat.souboru a napr.PHPmyadmina a neco se spravne vtech tabulkach nevytvorilo pak to muze byt i tim...

PS: s forpsi zaplat buh zatim nic neresim...platim vcas za odebrane sluzby ...ale nedej boze abys jim jednou zapomel poslat prachy vcas :-D to te sezerou zaziva resp. ty potrebujes neco od nich ...pockas si... potrebujou neco oni od tebe ...tosi radsi ani neprej, ale jinak pokud vsechno jde jak ma...jsou vsichni spokojeny

Link to comment
Share on other sites

verzi PS mam 1.2.0.8 a na upgrade se mi moc nechce, abych to zbytecne nepodelal kdyz to ted jede relativne bez problemu..PHP je tam verze asi 5.1 mysql taky,server na linuxu a kominaci je tam fakt hodne, tech 140tisic je asi realny cislo kombinaci:-) zkusil jsem optimalizovat a zindexovat ty tabulky a nacita to ted celkem rychle ale uvidim co mi odpovi (jestli mi odpovi) z forpsi...ty mas nejakou spatnou zkusenost s nima?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...