Jump to content

Kosár módosítása átirányításra


thebeegee

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Most ismerkedek a prestashoppal, elég sok mindent megtaláltam az angol fórumokon, tudok módosítani sok mindent, azonban programozási tudás nélkül elég nehéz dolgom van az alábbi módosítással kapcsolatban, így akinek van egy kis ideje, annak a segítségét szeretném kérni.

 

Egy olyan weboldalam lesz, ahol katalógusként lesznek termékek, de megrendelni és fizetni nem nálam, hanem egy harmadik (angol nyelvű) oldalról lehet, az én oldalam csupán magyar nyelven segít a megrendeléshez, illetve reklámozza a külföldi oldalt.

 

Két dolog kellene Presta 1.5.4.1-re, gyári dizájnhoz:

 

Az egyik, hogy a termékeknél egyszerre látszódjon a dollár és mellette/alatta a forint ár zárójelben (a dollár ár az alapértelmezett, minden abban van megadva). Erre találtam angolul megoldást itt: http://www.prestashop.com/forums/topic/170209-how-can-i-publish-the-price-in-2-different-currencies-at-same-time/ azonban feltehetőleg ez nem az én presta verziómhoz készült, így még nem próbáltam ki. Ha valaki ebben segítene, azt megköszönném.

 

A másik dolog kicsit bonyolultabb, a kosarat és a quick-ordert kéne módosítani benne:

A kosár végülis az előzőhöz is kapcsolódik, felül a kosárban és a quick-order (egy oldalas) oldalon a kosár írja ki a dollár és a forint árat is. A másik, hogy alatta a fiók, szállítási módok, üzenet, fizetési módok ne látszódjanak, helyette az alábbi oldal kellene nekem:

 

1. A quick-order oldalon a vásárlás összesen rész nagyon jó, itt hozzá is adja az alapértelmezett szállítási díjat, ha csak egyet adok meg, ehhez csak a két ár láthatósága kellene egyszerre (elég ha a tételeknél a dollár van csak és a szummánál van ott forintban is).

2. Ez alá kellene nekem egy szöveg rész, ahová be tudok írni infókat, esetleg be tudok ágyazni egy youtube videót, hivatkozást, stb. Erre azt gondoltam, hogy készítek egy cms oldalt a prestában, és itt arra hivatkozik a quick-order oldal, így az jelenik meg a kosár tartalma alatt.

3. A feltételek elfogadása pipa és megrendelés gomb, és itt a lényeg: ilyenkor a kosár tartalmával átirányítódik a felhasználó a külföldi oldalra, ahol a kosara tartalmazza az itt belerakottakat. Ez egy url, ami az alábbiakat tartalmazza: http://a külföldi oldal url címének eleje=termékkód1_termékkód2_termékkód3qty3_termékkód4qty2&külföldi oldal url címének vége.

A termékkódok ugyanazok, amik a prestashopban meg vannak adva termékkódnak, ezt ahogy néztem, a kosár modul tartalmazza is, tehát kiolvasható onnan. Ha a termékből egy van a kosárban, akkor az url csak a termékkódot tartalmazza és a _ jel után jön a következő termék kódja, ha kettőt rakott a kosárba, akkor ezt a termékkóddal összeírva egy qty2 toldalék írja le, ha 3-at akkor qty3, stb. Tehát az urlben az = és az & jel közötti rész termékkódokból és mennyiségekből áll, előtte és utána állandó a kód. Még annyi, hogy maximum 10 féle termék lehet a kosárban (de azokból egyenként lehet több is).

Remélem, hogy érthető voltam :)

 

Tudom, hogy erre egy programozót kellene fizetnem, azonban nem nagyon vagyok tisztában azzal, hogy ez a fenti két művelet egy prestában igencsak jártas emberkének mennyi idejébe kerül, mert lehet, hogy csak egy 20-30 perces művelet, és hátha vki megcsinálja szívességből is. De ha szívességből nem is megy, ajánlatokat is szívesen várok. (paypal, moneybookers, neteller)

 

Köszönettel:

BG

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...