Jump to content

ürünlere opsiyon eklemek

Recommended Posts

Merhaba
Yeni bir prestashop kullanıcısıyım.
Bir ürünü ebat farkları seçeneği ekeyeceğim, ve bununla birlikte fiyatı değişecek.Ama ben bunu nerden yapacağımı bilmiyorum.Nitelik ve gruplar kısmından birkaç şey denedim ama fiyat girmeme izin vermiyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• 1 month later...

Merhaba...

Ürünü kaydettikten sonra yukarıda kombinasyonlar diye bir sekme göreceksin. Oradan ürünlere kombinasyonlar ekleyebilirsin. Fakat öncesinde sol üst köşedeki ana katolog sekmesine bastığında hemen altındaki satırda 4. seçenek (sarı yıldız) Attributes and groups (Nitelikler ve Gruplar) bölümüne gir. Oraya seçeneklerini gir mesela nitelik grubu olarak beden yaz, sonrasında ise ürünlerde kullanacağın bedenleri gir. S L XL XXL gibi... ürüne geri döndüğünde kombinasyonlarda yukarıdan bedeni seç. Altında ekleyeceğin beden boyunu seç örneğin XL. Sonra ekleye bas. 1 tane satır aşağıda belirecek. Burası tamam. Şimdi aşağıya doğru bakarsan fiyat üzerindeki etkiyi göreceksin. Oradaki seçeneği istenen yap. Ve yanına ekstra eklenecek ücreti yaz. Miktarı istediğin kadar arttırdıktan sonra aşağıdakibu niteliği ekle butonuna bas eklensin.

aynı şekilde diğer bedenleri de teker teker gir. Bitmedi.

Şimdi eğer kullandığın sürüme göre en altta ya da en üstte ürün birleşim jenaratörü var ona bas ve kombinasyonlar oluşturulsun.

Dikkat: bütün kombinasyonların fiyat resim miktaar gibi özelliklerini girdikten sonra ürün jenaratörünü çalıştır.

Eğer takıldığın bir nokta olursa yucel.ungan@lezzetly com...

sevgiler.

• Create New...