Jump to content

Seçenek Belirlemeden Sipariş Verilemesin

ihsan

Recommended Posts

Merhaba, Bir Ayakkabı Sitesi Kurdum Burada Ana Sayfada Sepete Ekle Var. Burada Sepete Ekle Butonuna Tıkladığımda Direk Olarak 40 Numara Ayakkabıyı Ekliyor. Ben Ayakkabı Numarası Seçilmeden Ürün Sepete Eklenemesin İstiyorum. Böyle Bir Şey Mümkün mü Acaba?

Bu işlem için modül satın almalısın, bana soracak olursan sepete ekle butonunu kodlarında değişiklik yap, incele olarak değiştir.

Evet Haklısın bende ufak bir araştırma yaptım. Modül satın almak gerekiyor. Sepete Ekle Yazısını Ürünü İncele Olarak Değiştireyim.

Ustam Anasayfadaki Ürün Listelemelerinden Söylediğin Gibi Ürünü İncele Olarak Değiştirdim. Yalnız Kategorileri Nereden Değiştireceğim Yani Kategorilere Tıkladığımda Listelenen Ürünlerde Yine Sepete Ekle Duruyor. Bunları Değiştirmem İçin Hangi Dosyada Değişiklik Yapmam Gerekiyor.

Selamlar,

Ürünlerin listelendiği ara sayfalarda (ana sayfa, kategoriler vs.) sepete ekle butonunu, ürünü incele olarak değiştirirsiniz ve ayakkabı numaralarının yanına dikkat çekici bir uyarı eklerseniz sorun çözülür sanırım.

Ya da yine kolay yoldan ama tabiri caizse, daha agresif bir yol olarak, varsayılan ayakkabı numarasını 40 yerine farklı bir şey olarak düzenlersiniz ve stok durumunu 0 yaparsınız uyarının da tercüme ve stilini düzenlerseniz sanırım bu da iş görebilir.

Kolay gelsin.

Evet ustam baya mantıklı bir çözüm üretmişsin yalnız bir problem var. Ben söylediğin gibi Ürünü seçin diye yeni bir nitelik oluşturdum var sayılan olarak onu atadım ve ürün adetini 0 yaptım bu seferde ürünü inceleme sayfasında şöyle bir uyarı veriyor.

Stok durumu : BU ÜRÜNÜN STOKU TÜKENMIŞ AYNI NITELIKTE FARKLI ÜRÜNLER SATIN ALABILIRSINIZ.

Bu da pek hoş olmuyor bir çok kişi bu uyarının ne anlama geldiğini çözemeyebilir. Bir çok özel yapılmış e-ticaret scriptlerinde bu özellik mevcut prestashopa neden eklenmemiş ilginç doğrusu.

Acaba bu özellik için önerebilceğiniz bir modul var mı?

İhsan Bey,

Rica ederim. Bu uyarıyı kaldırabilir ya da tercümelerden düzenleyebilirsiniz ama sizin de belirtmiş olduğunuz gibi profesyonel bir çözüm olmayacaktır bu yöntem, belki geçici çözüm olarak kullanabilirsiniz. Durumu incelemek gerek ama bir kaç koşul (if) parametreleri ile sistem yapısını manuel düzenleyerek bu sorun çözülebilir veya modüler bir yapı kullanılarak sorun çözülebilir ancak yukarıda Şahin YILDIZ Bey 'in de belirtmiş olduğu gibi bunun ücretsiz bir çözümü olduğunu pek sanmıyorum.

Kolay gelsin.