Jump to content
  • 0

problem z atrybutami


konrad1cs

Question

Witam.

Przy wystawianiu produktów do sklepu przez generator atrybutów tworzyłem kombinacje która wyglądała mniej więcej w ten sposób: Do danego produktu jest 105 kolorów oraz każdy z tych kolorów może mieć na sobie 16 nadruków + jeden nadruk o nazwie brak, żeby była również ta opcja bez nadruku..

Więc zaznaczyłem w sumie te 122 atrybuty, do nadruków pododawałem dodatkowe ceny i chciałem utworzyć konfiguracje.

Po paru sec wyskoczył komunikat o przekroczeniu czasu procesora bo to aż 1785 linijek gdzie jedna wygląda w ten sposób :

nX3zlMu.jpg

 

Czy można jakoś podzielić tworzenie atrybutów, bądź przyspieszyć ich tworzenie?

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Atrybuty wyżej są źle stworzone, bo powinny być stworzone tak:

nadruk brak, płyty laminowane - klon - wzorst -

nadruk 1, płyty laminowane - klon - wzrost 243,90

nadruk 2, płyty laminowane - klon - wzrost 243,90

i tak dalej... Klikania jest znacznie więcej.

 

 

Przez przypadek wpadłem na to, jak przyspieszyć dodawanie dużej ilości kombinacji.

Najpierw ile może, powinien stworzyć sobie stworzyć generator; stworzy on tyle na ile pozwoli jemu cpu time serwera..

potem przy wyżej podanym problemie powinniśmy dodać naszą płytę laminowaną - klon, oraz nadruk 1 i dać zapisz, ale zanim dostaniemy odpowiedz zwrotną powinniśmy szybko osunąć wartosc nadruk 1 i wrzucić nadruk 2.

 

Tym sposobem zaoszczędziłem znaczną ilość czasu. Na dodanie jednego atrybutu schodziło ponad minutę, a tak za min miałem 17 linijek kombinacji ;)

 

Może komuś się sprzyda

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...