Jump to content
  • 0

prestashop 1.5.4.1 - nie ładuje zdjęć z pliku csv


krainagsm

Question

Witam,

Mam taki oto problem...

Przy imporcie produktów z pliku csv wyświetla błąd, że nie może zapisać zdjęć produktów z linków zawartych w pliku csv.

 

Serwer mam na hosting house i po interwencji u nich wszystko mam włączone, że import musi działać ale nie działa.

Zauważyłem, że ręcznie można dodać zdjęcia do produktów i te się dodaja w katalogu img/p/xxx - gdzie xxx to katalog z numerem ID produktu.

Pomyślałem, że może jest problem z tworzeniem katalogów przy imporcie, więc ręcznie stworzyłem katalogi o nazwach ID produktów, nadałem prawa 777 dla tych katalogów jak i img oraz p.

Po tym zabiegu jak zaimportuje produkty z csv to błąd wyskakuje dalej a katalogi z numerami ID w folderze img/p/ są usuwane.

Już opadają mi siły, bo nie mam pojęcia co jest nie tak.... tak samo działo mi się na serwerze cba.pl, na którym wcześniej działało normalnie.

stworzyłem plik php.ini z wpisem "allow_url_fopen = On" ale nie wiem czy umieściłem go w dobrym katalogu (u mnie jest w głównym folderze strony)

 

Proszę o pomoc, podejrzewam, że problem jest w pliku AdminImportController.php ale nie mam pojęcia jak go naprawić.

 

pozdrawiam

Marek

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

mam może podobny problem.

Używam presty 1.6 i chciałem zaimportować produkty przez plik csv. Wszystko ładnie się ładuje, ale jak mim linki do zdjęć (około 4-5 zdjęć na produkt) ładują mi się tylko z pierwszych linków. Reszty nie chce załadować.

screenshot_2.jpg

Wyskakuje taka informacja. Może wie ktoś jaka jest przyczyna tego?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...