Jump to content

E-posta ayarları

Recommended Posts

Merhabalar sn. #Pecado

Mail ayarlarının nasıl yapılacağını soruyorsanız, mail programlarında kullandığınız gibi SMTP ayarlarını yapmanız gerekir, burada çözülmüş bir konu ve burada da benzeri bir konu var.

Müşteriye giden mail ayarlarını nasıl düzenleyebileceğinizi soruyorsanız:

"Y.P > Yerelleştirme > Çeviriler" sayfasından mail çevirilerini seçip ilgili dilin butonuna tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

gmail için yapılacak ayarlar

ps v1541 üzerinde çalışmaktadır.

Yönetici paneline girin

gelişmiş parametlerden eposta sekmesine tıklayın

SMTP sunucusu: smtp.gmail.com

SMTP kullanıcı: e-posta adresiniz, örn: [email protected],

SMTP şifresi: e-posta şifreniz

Şifreleme: Gmail TLS kullanır

Port: 465

kaydet düğmesine tıklayın

iyi çalışmalar

Edited by camoka (see edit history)

<p>Merhaba arkadaşlar,</p>

<p> </p>

<p>E-Posta ayarları ile ilgili sorunum devam etmektedir.</p>

<p> </p>

<p>Gelişmiş Parametreler > E-posta ayarlarından gereken bilgileri giriyorum fakat hosting firmamın verdiği cevaba istinaden smtp için yapılan işlemleri nereye kaydettiğini öğrenmem ve manuel işlem yapmam gerekiyormuş. Kurulum esnasında yazma izni verilmesi gereken dosyaların hiçbirisine yazma izni verilmemişim ve bu sebeple yapılan ayarlamalar aktif olmuyormuş.</p>

<div> </div>

<div>Nasıl yardımcı olabilirsiniz?</div>

Merhaba shnslmz,

Buralara baktım kodlar yabancı değil. Şöyle söyleyeyim Wordpress olsa daha çabuk hallederdim ama prestashop'un dosya yapısını tanımıyorum.

Hani "İdiotlar için Prestashop" gibi tarif edebilirsen çok mutlu olurum. :)

• 2 years later...

Merhaba bende düzenlemeye çalışıyorum ama sayfaya girdiğimde

• A mail directory exists for the "tr" language, but not for the default language (en) in /themes/default-bootstrap/mails
  • A mail directory exists for the "tr" language, but not for the default language (en) in /themes/default-bootstrap/modules/blocknewsletter/mails
  • A mail directory exists for the "tr" language, but not for the default language (en) in /themes/default-bootstrap/modules/blockwishlist/mails
  • A mail directory exists for the "tr" language, but not for the default language (en) in /themes/default-bootstrap/modules/mailalerts/mails
  • A mail directory exists for the "tr" language, but not for the default language (en) in /themes/default-bootstrap/modules/paypal/mails
  • A mail directory exists for the "tr" language, but not for the default language (en) in /themes/default-bootstrap/modules/sendtoafriend/mails

uyarısı alıyorum. Mail içeriğini düzenleyemiyorum. Ne yapmalıyım ?

• Like 1

• 3 months later...

burada ve yabancı forumlardaki birçok öneri çözüm olmadı maalesef. son olarak burada da tavsiye edildiği gibi gmail hesabı kullanmayı denedim yine olmadı. sonra pek mantıklı gelmese de yabancı forumda bir kullanıcının ısrarlı tavsiyesi üzerine yeni bir gmail hesabı ile denedim ve çalıştı. durumu netleştirmek için güncel ayarları aşağıda veriyorum

• öncelikle yeni bir gmail hesabı oluşturun
  • mail domain adı: boş
  • SMTP server: smtp.gmail.com
  • SMTP username: yenigmailhesabı@gmail.com
  • SMTP şifre: oluşturduğunuz hesabın şifresi
  • Şifreleme: TLS
  • Port: 587