Jump to content

Sunucu hatası

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Prestashop ayarlarını karıştırırken oynamamam gereken bir ayarı değiştirince site göçtü.

Bir yedeğim yok yeni kurmuştum.

Yanlış hatırlamıyorsam Yer (Localization) > Languages (Diller) bölümünde sunucu ayarları en-us iken aptalca bunun ikisini de tr yapınca site göçtü.

Kolayından nasıl eski haline getirebilirim?

Acil yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

Merhabalar sn. #Pecado Prestashop Ailesine hoş geldiniz :)

Prestashop sisteminin kurulu olduğu veritabanına bağlanıp, configration tablosu üzerinden ilgili düzenlemeyi sağlayabilirsiniz. Bu işlemde sorun yaşarsanız takıldığınız noktayı sorabilir ya da bilgileri özel mesaj ile gönderirseniz yardımcı olabilirim.

Görüşmek üzere, iyi çalışmalar.

Merhaba Şahin Bey,

Öncelikle cevap için teşekkürler. PhpMyAdmin aracılığıyla veritabanının ayarlarına girebiliyorum. Burada bahsettiğiniz ayarı nereden yapabilirim?

Teşekkürler.

Merhaba,

http://doc.prestashop.com/display/PS15/Understanding+Local+Settings#UnderstandingLocalSettings-Advanced adresinde

Understanding Local Settings > Localization > Advanced maddesinde sırasıyla "en" ve "us" yazıyordu. Bir hata ile bunları "tr" ve "tr" yapınca oldu. PhpMyAdmin ile database giriş yaptım fakat tablolar arasında localization ile alakalı hiçbir tablo bulmıyorum düzeltebilmek için.