Jump to content

Modul Import/Export .xls automat


Recommended Posts

Salut,

- import automat din fisier excel -> nu cred ca exista (orice import pe baza de fisier excel sau alta extensie implica oarecum prelucrarea acelui fisier ceea ce numai automat nu se mai poate numi)

- export de fisier automat in format excel -> stiu ca exista un modul care face acest lucru ... dar nu este automat ci implica anumite setari .. + generarea lui zilnica.

 

* pentru export de date ai putea sa iei in considerare un export de date in format xml standard care se face in mod automat (ori de cate ori este apelat, el se conecteaza la baza de date si ai tot timpul informatii proaspete)..... si mai ai un avantaj ..... el poate fi importat in excel.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Eu nu cunosc un modul sa faca ceea ce doresti .. totu' la gramada .... te poti gandi ca aceste lucruri se pot face si separat.

revin .. importul automat de produse nu stiu cat de bun ar fi ..... eu am intalnit la clientii mei diferite feed-uri cu link-uri catre domeniile care le punea la dispozitie ... deci link-uri oarecum ascunse a lor pe care nu cred ca le vrei in descrierea produselor tale .. etc.

 

O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...