Jump to content

SEO açılınca resimlerin görünmemesi

mertakpolat

Recommended Posts

Eğer siteniz çok yüklüyse profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederim. Birde safa beyin forum sayfalarında düzeltilmiş .hataccess dosyası vardı onu fttp atmayı deneyebilirsiniz. Önce full bir yedek almanızı şiddetle tavsiye ederim. 1.4.xx versiyonlarda çok işime yaramıştı. Özellikle ? işareti olan resimlerde.

Arkadaşlar Prestashop son sürümde SEO'yu aktif edince resimler görünmüyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Mert Bey Selamlar,

Mailinizi az önce gördüm ve dolayısı ile konu başlığını da az önce gördüm, tırnak resimleri baştan oluşturmanız gerekmektedir. Şöyle ki:

PS Admin -> Tercihler -> Resimler <- Sayfasını açınız ve sayfanın alt kısmında bulunan "Tırnak resimlerini yeniden oluştur" kısmından resimleri baştan oluşturunuz. Eğer bir sorun yaşarsanız buradan detaylı olarak ilettiğiniz takdirde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

İyi çalışmalar, bol kazançlar. :)

• Like 2

Mert Bey Selamlar,

Mailinizi az önce gördüm ve dolayısı ile konu başlığını da az önce gördüm, tırnak resimleri baştan oluşturmanız gerekmektedir. Şöyle ki:

PS Admin -> Tercihler -> Resimler <- Sayfasını açınız ve sayfanın alt kısmında bulunan "Tırnak resimlerini yeniden oluştur" kısmından resimleri baştan oluşturunuz. Eğer bir sorun yaşarsanız buradan detaylı olarak ilettiğiniz takdirde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

İyi çalışmalar, bol kazançlar. :)

O işlemi daha önce yaptım fakat herhangi bir değişiklik olmadı..

Tam olarak nasıl çözüldüğünü bizimle de paylaşır mısınız? .htaccess dosya sorununu nasıl giderebiliriz? Bu arada inanılmaz faydalı paylaşımlar oluyor, teşekkürlerimi iletmek isterim

Şimdi foruma girip çözülmemiş başlıkları cevaplayayım diye geziyorum ama sağ olsun shnslmz çözülmemiş sorun bırakmamış yine. :)

Üstadım,

Bizim bilgimiz bir su birikintisi ise, sizinkisi okyanus gibidir. Sizden bize, bizden de ulaştırabildiğimiz her yere. :)

Bu arada eskiden olsa bu gazla atomu parçalardım! (:

• Like 1

Tam olarak nasıl çözüldüğünü bizimle de paylaşır mısınız? .htaccess dosya sorununu nasıl giderebiliriz? Bu arada inanılmaz faydalı paylaşımlar oluyor, teşekkürlerimi iletmek isterim

Merhaba sn #fibeks,

.htaccess dosyasını ana dizinden silerek ya da ismini değiştirerek pasif duruma alıp ve devamında yönetim panelinden tekrar oluşturmanız gerekir. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız detaylı olarak ilettiğiniz takdirde, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

İyi çalışmalar, bol kazançlar.

• Like 1

Bu arada ben 1.5.3.1 versiyonu kullanıyorum. Bilgisizliğimi mazur görün ancak yönetim panelinde htaccess nereden oluşturabilirim? Robot.txt oluşturmayla ilgili bir bölüm var, aynı şey midir? Saygılarımı iletiyorum

Merhabalar sn. #fibeks

Buradaki sayfada ilgili konunun 1.4.x (videolu) ve 1.5.x (yazılı) anlatımı mevcut incelerseniz faydalı olacağını düşünüyorum. Kullanmanız gereken sayfa, Y.P -> Tercihler -> SEO & URL

Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda lütfen, iletişim kurmaktan çekinmeyiniz, şimdiden bol kazançlar :)

• Like 1

• 1 month later...

Merhaba ustam, Benimde Bu Resimlerle İlgili Bir Problemim Vardı. Bu Başlık Altında Sormayı Uygun Gördüm.

Resimleri Yüklediğim de Ürün Saysında Resmin Üzerine Tıklayıp Büyütüyorum Benim Eklediğim Resim Orjinal Görüntüsünde Değil Etrafında Çok Saçma Bi Şekilde Beyazlık Var Bu Problemi Nasıl Düzeltebilirim.

• 1 month later...

Burda Yazan Herşeyi yaptım ama bir türlü yeni yaptığım sitedeki resim sorununu halledemedim.Yardımlarını bekliyorum

www.maximumfirsat.com

Lütfen Yardım edin

sizin sorununuz temadan kaynaklanıyor , bazı temalar özel resim boyutlar ve resim isimleri kullanır.

sizin kullandığınız temada özel resim isimleri kullanıyor. örnek olarak ana sayfada "home_leoshoe" adında resimleri çağırıyor.

bu durum ilgili temanın kurulum dosyası içinde anlatılır. tema içindeki kurulum yardım dosyasını okuyunuz orda resimlerle ilgili bilgiler olacaktır.

resimleri Tercihler--> resimler.. bölümünden düzenleyebilirsiniz. resim isim ve boyutlarını düzenledikten sonra resimleri yeniden oluşturmanız gerekiyor. buda yine aynı sayfada mevcut.

kolay gelsin

Merhaba Safa Bey.

dediklernizi 10 defa denedim leo themes pdf dosyasını indirdim ona görede denedim olmadı.başka forumlarda yazanlarada baktım malesef bulamadım ve ben bu yüzden sitemi açamıyorum ürünlerin resimleri görünmüyo.

lütfen yardım edin. Domainim süper ama 1 tane güzel site yapamadım offf yaaa :((

www.maximumfirsat.com

Edited by schachtuncay (see edit history)

Merhaba Safa Bey.

dediklernizi 10 defa denedim leo themes pdf dosyasını indirdim ona görede denedim olmadı.başka forumlarda yazanlarada baktım malesef bulamadım ve ben bu yüzden sitemi açamıyorum ürünlerin resimleri görünmüyo.

lütfen yardım edin. Domainim süper ama 1 tane güzel site yapamadım offf yaaa :((

www.maximumfirsat.com

admin bilgilerini bana pm(özel mesaj) olarak gönderin. bir bakayım.

Merhaba Safa Bey.

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Ellerinize Sağlık ama yeni ürün ve marka girdiğimde yeni ürünlerinlerin resimleri yine çıkmıyo ve arka paneldede ürünü kaydederken resim yükle diyo ordada resimler görünmüyo ???

Eğer Bakabilirseniz Sevinirim ama Olmazsada Elerinize Sağlık

Ben Hiç bişey Kurcalamadım hala Tüm bilgiler Aynı Safa Bey.