Jump to content

Koszty przesyki - problem z sumowaniem wag


ewka

Recommended Posts

Witam,

 

Mam wielki problem z ustawieniem kosztow wysylki w zaleznosci od wagi produktu.Bede bardzo wdzieczna za pomoc bo sama utknelam. Moze ktos mial podobny problem i udalo sie go jakos rozwiazac...

Po zastosowaniu wszystkich dostepnych ustawien doszlam do tego, ze w zaleznosci od wagi produktu wybiera mi kuriera z cena w okreslonym przedziale wagowym. Problem pojawia sie w momencie kiedy dolaczam do koszyka kilka roznych produktow, gdzie ich waga razem wynosi np 5 kg. Natomiast prestashop wybiera wtedy koszty przesylki dla najciezszego produktu i nie sumuje ich wag. Chce wysylac za granice gdzie koszty przesylki w zaleznosci od wagi maja zasadnicze znaczenie. Czy ktos moze doradzic co z tym zrobic? Cos przeoczylam? czy jest jakis dodatkowy modul zeby prestashop sumowal wagi produktow w koszyku? Moze byc platny. Ja nic nie znalazlam. Dodam ze zaktualizowalam presta do wersji 1.5.4.1.

Dziekuje i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mam podobny problem, tzn. występujący po aktualizacaji do 1.5.4.1.

 

Presta przestała reagować na ustaloną kwotę "Darmowa dostawa obowiązuje od 200" - podaje niejednokrotnie darmową dostawę dla dowolnych kwot, poniżej tej wyznaczonej (np. dla 90 PLZ)...

 

Albo tez Presta bierze różne kwoty dostawy - trochę z "sufitu"... - tak jakby maksymalną kwotę dla ostatniego zakresu wag.

 

Być może jest to problem związany z update Presty, choć nie jestem w tym do końca przekonany.

 

Jaka jest "czułość" zakresów wagowych - ja podaję np." "od 5.001 do 10.000"

 

Pozdrawiam,

Edited by wieslawg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam identyczny problem co @ewka również na Prestashop 1.5.4.1 (nie aktualizowałem silnika z wcześniejszej wersji).

 

Czy ktoś uporał się z tym błędem?

 

W skrócie chodzi o to, że przy kilku produktach w koszyku wagi się nie sumują, a Presta pobiera wagę najcięższego produktu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...