Jump to content

allow_url_fopen Nasıl Açılır [Çözüldü]

Recommended Posts

allow_url_fopen Nasıl Açılır ? arkadaşlar

Selamlar :)

php.ini dosyasından açabilirsiniz, yaptığınız değişiklikler gerçekleşmiyorsa ya da değişiklik için yetkiniz yoksa hosting sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Test etmek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:

<?
echo ini_get('allow_url_fopen');
?>

Buradaki php sayfasında da bilgiler mevcut.

Görüşmek üzere, iyi çalışmalar. :)

• 3 weeks later...

as.

ewt host sağlayıcıya danıştım ama sorun için aklımda soru işaretleri kaldı güvenlik için olması gereken bir adım olduğunu biliyorum o yüzden farkı alternatifler deniyorum

teşekkür ederim

Bu fonksiyon apache tipi sunucularda biraz riskli olabiliyor. Dahe esnek ve daha güvenli olan Curl() fonksiyonu ile aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Merhaba

Bu fonksiyon bir URL adresindeki dosyayı açmak (okumak, çalıştırmak veya yazmak için) kullanılabilen bir fonksiyon. Dolayısıyla GET gibi metodlar ile SQL injection dediğimiz güvenlik problemleri için kullanılabilir bir fonksiyon. Ayrıca ergenus hacker'ların index atma diye isimlendirdiği işi yaparken kullandığı fonksiyonlardan birisidir.

Ben şahsen bu PHP FILE fonksiyonların tehlikeli olduğunu düşünmüyorum. Bu fonksiyonları kapatmak güvenlik sorununu halının altına süpürmek gibi bir şey. Güvenliğe bir katkısı yok ama hosting firmaları bu fonksiyonları kapatıyor yine de. Bunun yerine yapılabilecek daha profesyonel güvenlik yaklaşımları var.

Curl kütüphanesi ile ilgili dokuman http://www.php.net/m...en/ref.curl.php

Örnek kullanım

<?php
$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, "http://www.istediğiniz adresi buraya yazın ");
$okunan_veri = curl_exec($ch);
curl_close($ch);
?>