Jump to content

Upgrade 1.4.6 > 1.5.4


mzsombor

Recommended Posts

Sziasztok!

Mit javasoltok a topic címben található frissítés elvégzésére.

Amit próbáltam:

1)

1-Click Update. Ez hol végig megy hol nem de a végén nem enged belépni a backoffice-ba a felhasználó nevemmel és jelszavammal??? Pedig ellenőriztem az adatbázisban is és stimmel.

2)

Manual update az itt leírtak szerint: http://docs.prestashop.com/pages/viewpage.action?pageId=5374295

Itt már jobb a helyzet mert lefut a frissítés, be is tudok lépni de bizonyos menüpontok hiányoznak a backoffice-ból amik nagyon kellenének. Eleve "Advanced Parameters" helyett "Tools" menü van mint a régi Prestában. Egyes menüpontok pedig hiányoznak belőle Pl: a Themes vagy a SEO & URL. Az "Administration" menüből is hiányzik néhány almenüpont.

Hogy lehetne ezt rendbe rakni, hogy a backoffice-ban a rendes 1.5.4-es menü jelenjen meg.

 

Amúgy ez az egész upgrade folyamat ahogy meglett oldva egy nagy csalódás.

Nekem igazából az lenne a legjobb (és a "Manual upgrade" is erről szólna) ha egy szűz 1.5.4 install alá be tudnám húzni a korábbi adatbázist megfrissítve, majd bemásolni a termék, kategoria és stb. képeket a default templéten. Majd ha így már minden O.K. akkor ráhúzni egy friss erre a verzióra való templatet.

 

Mit tanácsoltok? Mi a követendő módszer?

 

üdv.

Zs.

Link to comment
Share on other sites

Szia Zsombor,

 

azoknak a problémáknak amiket felsoroltál nem szabadott volna előjönniük. Sajnos több tanácsot nem tudok adni, látnom kellene.

 

Másik esetben fel kellene mérni mekkora munkát jelentene a

- termékek, vásárlók, kategóriák excelbe való kiszedése, majd egy szűz 1.5.4-be való beintegrálása.

 

Hány termékkel / vásárlóval rendelkezel?

 

Köszi;

Attila

Link to comment
Share on other sites

Szia Zsombor,

 

azoknak a problémáknak amiket felsoroltál nem szabadott volna előjönniük. Sajnos több tanácsot nem tudok adni, látnom kellene.

 

Másik esetben fel kellene mérni mekkora munkát jelentene a

- termékek, vásárlók, kategóriák excelbe való kiszedése, majd egy szűz 1.5.4-be való beintegrálása.

 

Hány termékkel / vásárlóval rendelkezel?

 

Köszi;

Attila

 

Szia!

Igen, kb. ennyit olvastam ki a fórumokból is. Működnie kéne és kész. De hát nem megy pedig már egy csomó módon megpróbáltam az upgradet.

 

Az excel-es megoldást elvetettem. Irdatlan nagy munka lenne mert ugyan csak 1-2 száz vásárló van max. de áru tételből kb. 10.000 darab. Csak a termék fotók sos-sok gigabyte-ot tesznek ki, ezért mozgatni sem egyszerű őket.

Na még küzdök egy kicsit vele...

 

zs.

Link to comment
Share on other sites

Okés akkor az az oldal felejtős.

 

Hát induljunk el akkor a rögös úton... :)

min keresztül frissítesz? Szolgáltató vagy localhost?

 

Localhost szigorúan, az éles rendszert nem piszkálom egyenlőre. A teszt gépem egy XAMPP rendszer Windows XP-n. A XAMPP kifogástalanul működik és az éles presta is megy rajta amit átmásoltam ide adatbázissal együtt. Működik rajta a Presta 1.5.4 is amit a próbálgatás kedvéért feltelepítettem és egy témát is ráhúztam már ami majd az éles rendszeren lesz he egyszer sikerül upgradelni..:)) Szóval tulajdonképpen minden szép és jó a manual upgrade is végigmegy rendesen, az eredményt visszaadó XML fájl tetején ott virít az O.K., hogy minden rendben de a menüm viszont olyan amilyen...

 

zs.

Link to comment
Share on other sites

Egyelőre visszatérnék a modulos telepítőre. Nem tudom hogy megtudod-e csinálni még egyszer (bár nyilvánvaló csak időkorlátai lehetnek ennek mert látom szakértelemből nincs hiányosságod), érdekelne pontosan min vérzik el. Ha pedig végigmegy, miért nem enged be... esetleg cashe ürítés, vagy egy két cookie-s trükk segíthet, valamint ha be van állítva a levelezőszerver paraméterei a XAMPP-ban akkor egy jelszó visszaállítás is érdekelne.

Link to comment
Share on other sites

Egyelőre visszatérnék a modulos telepítőre. Nem tudom hogy megtudod-e csinálni még egyszer (bár nyilvánvaló csak időkorlátai lehetnek ennek mert látom szakértelemből nincs hiányosságod), érdekelne pontosan min vérzik el. Ha pedig végigmegy, miért nem enged be... esetleg cashe ürítés, vagy egy két cookie-s trükk segíthet, valamint ha be van állítva a levelezőszerver paraméterei a XAMPP-ban akkor egy jelszó visszaállítás is érdekelne.

 

O.K., úgy látom frissítettek egyet a 1-Click upgrade modulon és ezzel most elsőre végigment az upgrade hiba nélkül. Most be is tudok lépni a backoffice-ba, de most jön a fekete leves. A menü pont úgy néz ki mint a manual upgrade után, vagyis pont úgy rossz ahogy korábban leírtam !?!?!? Nem értem én ezt....

Mellékelném a képet is de itt úgy látom nem lehet csatolni semmit. URL-el meg nem bajlódnék...

 

zs.

Link to comment
Share on other sites

vegyél fel skype-on.

 

O.K. felveszlek.

 

Még ezt találtam az upgrade dokumentációjában. Sokra ugyan nem megyek vele mert azt nem írja le hogyan lehet a 1.5.x-es menüt kikényszeríteni.

 

When you upgrade from version 1.4 to version 1.5, your menus will not be arranged the way they would be if you made a fresh installation of version 1.5.

That is because PrestaShop 1.4 tabs got reorganized into 1.5 menus, and a lot of pages were moved around in order to create consistent menus. Additionally, the upgrader assumes that your 1.4 tabs may have been customized or moved around, either by a module or by your own action. Therefore, rather than breaking the existing settings, the upgrader takes the tabs as-is, and does not re-arrange them into the default 1.5 menu order.

If you want to change the position of pages within a menu once you have updated to version 1.5, go the to "Menus" page under the "Administration" menu, and start fiddling with positions.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...