Jump to content

Free Shipping


Recommended Posts

stiti cumva cum pot scapa de afurisitul de free shipping ? indiferent de setari (si le-am incercat cred in toate variantele..) , in cos imi apare mereu free shipping. Eu as vrea sa atasez un singur cost de livrare unui tip produs si sa imi apara in cos. cu metodele de plata ma descurc in functie de curier...multumesc anticipat. .

Link to comment
Share on other sites

nu am nici un carrier cu free shipping iar peste tot e 0 la <livrarea gratuita incepe de la..>. simt ca ma ia capul pe ziua de azi.... Vreau doar sa adaug un pret de livrare diferit pt fiecare produs diferit din magazin. (acest pret il voi cunoaste prin simularea pe pagina unui curier al pretului in fc de caracteristicile produsului, avand in vedere ca in magazin vor fi produse unicat handmade). Acest pret de livrare vreau sa l vad odata in comanda si factura atunci cand clientul alege metoda de plata care presupune costul de livrare de care vorbesc....

multumesc anticipat.

Edited by roliviu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ti-am atasat un printscreen.

Deci zici ca aici ai 0 si la valoare si la greutate ?

da, 0 peste tot si la mine. sa fie vreun conflict pt ca am instalate toate modulele

my carrier, carrier distribution si payment tot carrier, ultimul care ma ajuta sa selectez metoda de plata in fc de curier...?!

Edited by roliviu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

.... incerc sa scap de acest <Free shipping> in cosul de livrare , care imi apare inca de la inceput. Simulez o achizitie, aleg Fancurier standard (am instalat fancourier cu selweb, iar produsul are sigur cost de livrare, pt ca in shippingul produsului am setat valori) dar pretul de livrare nu imi apare in continuare in cos, ba mai mult in dreptul curierului FC apare mereu free. Mentionez ca nu am nici un currier setat cu free shipping si deasemenea am valoarea 0 peste tot la <free shipping start from...etc). Am studiat tot forumul de presta si nimic....Imi scapa ceva? multumesc

Edited by roliviu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

dezactiveaza curierul cu free ;)

 

are legatuta cumva ca pt produsul meu am setat ca sunt acceptati fancourier si cashondelivery?

 

.... incerc sa scap de acest <Free shipping> in cosul de livrare , care imi apare inca de la inceput. Simulez o achizitie, aleg Fancurier standard (am instalat fancourier cu selweb, iar produsul are sigur cost de livrare, pt ca in shippingul produsului am setat valori) dar pretul de livrare nu imi apare in continuare in cos, ba mai mult in dreptul curierului FC apare mereu free. Mentionez ca nu am nici un currier setat cu free shipping si deasemenea am valoarea 0 peste tot la <free shipping start from...etc). Am studiat tot forumul de presta si nimic....Imi scapa ceva? multumesc

Edited by roliviu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...