Jump to content

Zboží Se Mi Nepřidá Do Košíku.


R - stick

Recommended Posts

Zdravím všechny. Narazil jsme na problém, kdy se mi po rozkliknutí zboží na detail zboží a následné kliknutí na tlačítko nákup nevloží zboží do košíku. Děje se mi to u většiny produktů - některé ale do košíku vložit lze. Pokud si vylistuji seznam zboží v kategorii, tak tam to funguje normálně. Testuj to na localhostu.

 

v e-shopu mám 180 položek - ty ale byly importovány ze Zen Cartu - a je dost možné, že import neproběhl korektně a něco mi chybí v databázi. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Link to comment
Share on other sites

Předpokládám, že jste položky nahrával přes vyimportovaný csv soubor ze Zencartu. Je možné, že jeho formát je odlišný od toho, který používá Presta. Možná bude problém právě v tom.

 

Pošlete mi kdyžtak na mail [email protected] ten soubor, přes který jste data nahrával. Stačí vybrat pár položek, nemusí to být kompletní, jen abych viděl, co to přesně dělá.

Link to comment
Share on other sites

Díky za zprávu a pomoc.

 

Do Presty jsem to nenahrával z CSV - ale použil jsem převodní skript pro konverzi (konkretně toto: http://www.presto-changeo.com/en/prestashop-migration-modules/51-zen-cart-to-prestashop-migration.html ) Bylo to hlavně z důvodu, že jsem potřeboval přenést kompletně zákazníky a jejich objednávky a kdybych to převáděl přes CSV, tak by mi to rozhodilo ID jednotlivých záznamů, čímž by šla celá kontinuita dosavadního shopu do ******

 

Konkretně jsem dělal konverzi z Zenu 1.2.8. (to už je hodně stará verze) do Presty 5.3.1 - a neproběhlo to bez problémů. Sice ty vazby, co jsem potřeboval mi to zachovalo - ale zároven mi to nadělalo dost velký bordel v tabulkách, nepřeneslo mi to zboží v objednávkách a v produktech bylo tolik chyb a nekonzistencí, že jsem je musel nakonec všechny upravit ručně jeden po druhém.

 

Další problém byl ten, že jsem měl u produktů hodně atributů a upravitelných parametrů - a to už skript nezvládl - hlavně z důvodu odlišné funkce Zenu a Presty (Zen má ty atributy dokonaleji propracované) takže to se pak muselo všechno znovu nastavovat.

 

Já jsem pak zjistil, že ten problém dělají atributy - pokud ho u zboží nemám, tak ho do košíku nevložím, pokud ho mám, tak jede vše bez problémů. Takže opět problém bude někde v databázových tabulkách - a potřeboval bych akorát nakopnutí, co to způsobuje, protože pak si do tabulek sáhnu a opravím to. Pokud by jste potřeboval nějaký výpis, musel bych přes SQL něco vyexportovat, ale to bych potřeboval vědět víc, nebo přesněji co.

 

P.S.: mimochodem konverze ze Zenu pomocí toho skriptu není nic snadného a po konverzi se musí udělat hodně oprav a úprav, aby to vůbec jelo. Problémy jsou v lokalizaci (padá to kvůli nestandardnímu nastavení jazyka), nastavení daní, zemí, daň pásem, samotné rozložení zboží v kategoriích, přenesení různých textů u zboží, přenesení atributů, přenesení rozpisu zboží v objednávkách (to se nepřevede vůbec) Kdyby o to byl zájem, tak to mohu postnout do jiného vlákna.

Link to comment
Share on other sites

Problém může být právě v té prestě 1.5.3.1. Je možné se zde na fóru dočíst, že tato verze obsahuje spoustu chyb. Jednou z nich můžou být i problémy při importu a jsou zde i příspěvky o problémech s atributy.

 

Pokud to máte na localu, tak si zkuste naistalovat verzi 1.4.9.0., kterou si hodně uživatelů chválí.

 

Nejde tady o skutečná jména vašich zákazníků nebo obsahy objednávek - může to být klidně pan XY z databáze, ale je potřeba vidět tu strukturu dat, která přenášíte. Nakopnutí bez potřebných podkladů opravdu nejde.

Edited by Dejw (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak to budu muset vyexportovat přímo z databází Zenu a Presty, což bude chvíli trvat (večer to udělám). Co se týče té nové Presty a její chybovosti - to už jsem se dočetl - resp. zjistil. Ovšem přesto jsem se rozhodl pro ni - protože oproti ver. 4 obsahuje funkce multishopu - což pro mě bude nutné (zahraniční pobočky) a navíc jsem už poměrně dost času a prostředků investoval do nové verze, takže pro mě cesta zpět už není. Takže instalace nižší verze pro mě nepřichází v úvahu. Večer ty data pošlu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co jsem zatím o tomto problému zjistil, tak to bude nějaký bug v Prestě při použití Ajaxu. Dál jsem po tom nepátral - pro mě to nemá smysl, protože u zboží používám atributy a pokud mám nějaký atribut u zboží, tak to chodí bez problémů. Snad s tím něco v dalších verzích udělají.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mám podobný problém - přecházím z 1.3.2.3 na 1.5.3 která byla jako fresh install a pak se provdlo naplnění tabulek ze staré databáze. V Internet exploreru po kliknutí na přidat do košíku se odanimuje zboží na košík, ale ten se nenaplní. V Chromu vše ale funguje bez problémů, stejně tak v Mozzile Firefox.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Mám podobný problém - přecházím z 1.3.2.3 na 1.5.3 která byla jako fresh install a pak se provdlo naplnění tabulek ze staré databáze. V Internet exploreru po kliknutí na přidat do košíku se odanimuje zboží na košík, ale ten se nenaplní. V Chromu vše ale funguje bez problémů, stejně tak v Mozzile Firefox.

Řeším to samé, zboží se nevloží do košíku .Používám verzi 1.5.5,produkty zadány ručně. V IE funguje, Mozilla zboží do košíku nevloží

Edited by pcandsat (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...