Jump to content

A reusit cineva sa modifice prestashop pt. un magazin ce vinde doar online ( nu trimite nimic acasa ) .


dell

Recommended Posts

Salut la toata comunitatea,

Pe mine m-ar interesa sa modific prestashop in asa fel incat sa pot vinde online tot (nu trebuie sa trimit nimic fizic la client)

Ce m-ar interesa :

1. La formularul de inregistrare sa-l modific in asa fel incat sa ramana : ( pe asta l-am reusit foto : 1.jpg ) .

a) Nume
B) Prenume
c) Parola
d) newsletter
e) oferte

2. Acum as dori ca dupa ce apas butonul de inregistrare ( Register ) sa ma inregistreze si sa ma redirectioneze direct la pagina de payment pt. a putea face plata.

A reusit cineva sa faca treaba asta ?

Ma poate ajuta cineva sa-mi rezolv problema ?

PS: Nu am nevoie de datele complete ale cumparatorului pentru ca eu vreau sa vand niste lucruri online nu trebuie sa trimit nimic fizic cumparatorului.
Factura o voi trimite cumparatorului doar la cererea lui.

Salut.

9368_ywliLCEbW2dNIAQtVIVL_t

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Da, vreau sa fie ceva de genul incarcare electronica.

La inceput am vrut sa modific ''adress & shipping'' dar nu am reusit, dar m-am gandit ca ar fi mai bine sa trec peste pasii astia si sa ma duca direct la pagina de ''payment''.

Orice indrumare este folositoare.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

daca nu ai gasit inca solutia.... iata o idee:

creezi un produs downloadabil in magazin.
ca fisier pui termeni si conditii sau instructiuni de folosire puse intr-un fisier text de ex.
pui pretul
il denumesti in magazin drept "incarcare electronica" de ex.
la fiecare comanda clientul plateste si primeste in schimb instructiunile sau termeni si conditii, iar tu ii dai acces la ce a platit sau ii faci incarcarea electronica....
in cazul asta trebuie sa fi pe faza sau sa iti stabilesti niste alerte cand primesti comanda.


acum nu stiu daca se potriveste cu ceea ce vrei ....

ar fi bine sa spui exact ce vrei sa faci.

Link to comment
Share on other sites

Salut sidro.ro,

Merci pt. sfaturile tale.

Ce vreau eu este sa ''sar'' peste 2 pasi ( adresa si shipping ) sa ma duca direct la pagina de payment, o data ce reusesc asta cred ca ma pot descurca .

Salut.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
WMTraffs.ru - зарабатывай деньги, разставляя ссылки с этой партнёрской программе
Сайт WMTraffs.ru предоставляет Вам возможность зарабатывать на своих ссылках, не имея сайта. Такженаша партнёрка предоставляет покупку трафика с сайтов сети интернет popunder, clickunder, растяжка в шапке, обычные баннера.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Spunemi te rog cum ai reusit sa scoti "Your address" vreau si eu sa o scot sa ramana cum a ramas la tine dar nu reusesc .nu stiu exact ce parte sa scot .
Si daca sti cum reactioneaza daca se vinde ceva prin Link-ul de download .dupa plata este redirectionat automat de paypal la adresa de descarcare,se intoarce la magazin apasand "Return to Merchant".nu stiu cum merge aceasta parte.

multumesc anticipat pt.cine ma ajuta.

Salut la toata comunitatea,

Pe mine m-ar interesa sa modific prestashop in asa fel incat sa pot vinde online tot (nu trebuie sa trimit nimic fizic la client)

Ce m-ar interesa :

1. La formularul de inregistrare sa-l modific in asa fel incat sa ramana : ( pe asta l-am reusit foto : 1.jpg ) .

a) Nume
B) Prenume
c) Parola
d) newsletter
e) oferte

2. Acum as dori ca dupa ce apas butonul de inregistrare ( Register ) sa ma inregistreze si sa ma redirectioneze direct la pagina de payment pt. a putea face plata.

A reusit cineva sa faca treaba asta ?

Ma poate ajuta cineva sa-mi rezolv problema ?

PS: Nu am nevoie de datele complete ale cumparatorului pentru ca eu vreau sa vand niste lucruri online nu trebuie sa trimit nimic fizic cumparatorului.
Factura o voi trimite cumparatorului doar la cererea lui.

Salut.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...