Jump to content

Prestashop készletnyilvántartás


huntR12

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Belefognék egy fejlesztésbe, amennyiben van rá igény. Az ötlet nem teljesen sajátom.

A lényege egy olyan pc-n futó készletkezelő program fejlesztése, amely kapcsolatban áll a prestashoppal és a készletváltozások (bevételezés, kivezetés, új termék stb) azonnal megjelenik a webshopban is, és a webshopból érkező rendeléseket is kezeli. Továbbá támogatja az offline értékesítést, olyan módon, hogy pl vonalkód olvasót használva a raktárról leemeli a terméket és a képernyőn megjeleníti a végösszeget, amit a pénztárgépbe kell csak beütni. Természetesen a bevételezés és egyéb készletkezelő funkciókhoz is lehet vonalkód olvasót használni. Így kapnánk egy kényelmesen kezelhető raktárkezelő programot, amely megszünteti a dupla adminisztrációt.

 

Ha érdekel valakit egy ilyen program kérem jelezze, és ha elég érdeklődő összegyűlik, akkor nekiállok a fejlesztésnek.

 

Természetesen hosszútávon szeretném a befektetett munkám árát visszakeresni ezzel, de ha többen jelentkeztek, akkor a fejlesztési költségeket sem egyvalakinek kell viselnie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Igen asztali alkalmazás mindenképpen. Azért, hogy ne függjön a működése a webshoptól. Persze függ mert kommunikál vele. Ezt inkább úgy kell érteni, hogy nem baj, ha lassú a weboldal, épp nem elérhető stb... mert az offline üzletben ettől függetlenül is tudsz dolgozni (még akár akkor is ha épp az internet sem elérhető). Ez az előnye ennek a fél-online megoldásnak.

 

A programnyelv 2 közül kerül kiválasztásra: c# .net és java. Még nem döntöttem.

 

Webservice-en keresztül tartja a kapcsolatot a shoppal.

 

Jöhet a többi kérdés, javaslat... Jó lenne ha nem halna meg az ötlet, mielőtt elkezdjük.

Link to comment
Share on other sites

Én hasonlót kezdek csak webes alapokon. Mivel a készletadatbázis amugy se local, így szerintem felesleges, hogy a program az legyen, ami kapcsolódik hozzá. (meg nem értek a C#-hoz) Az adatbáziskapcsolódás easy, viszont te hogy tervezted, hogy egy készletmozgatás (pl bolti eladás) megjelenhessen a prestában automatikusan, mint tranzakció?

Link to comment
Share on other sites

ezért kell a desktop program, meg mert gyorsabban, egyszerűbben használható, mint egy akármilyen webes felület. vagyis erre a célra jobban megfelel.

 

Úgy jelenik meg, hogy a desktopban a vonalkódos értékesítés csökkenti a készletet, és ezt a csökkenést felküldjük a webre, ahol bedolgozzuk, akkor értelemszerűen ott is csökken.

Link to comment
Share on other sites

Gondolom minél többen gyűlünk össze rá annál kevesebbet kell majd fejenként fizetni.

Ha jól értem akkor 100-at osztunk fel ebben az esetben ugye? És ha megvan a program akkor csak az az X ember kapja meg a programot használatra aki megfizette? Azontúl a hibajavítások és a frissítések hogy történnének?

Link to comment
Share on other sites

A végösszeg még nem ismert, ahhoz tervezés kellene, hogy kiderüljön. Természetesen én is beszállok 1-nek, mintha én is kifizetném, vagyis +1 felé oszlik az ár.

 

Természetesen másnak is megvásárolható lesz ugyanezért az összegért.

 

Ahogy az elején írtam, a befektetett munkám szeretném ha megtérülne, ha belevágok, azontúl ha hoz bevételt, akkor az már fedezet a további fejlesztésekre, hibajavításokra.

 

Azon még nem gondolkodtam, hogy hogyan történne frissítés stb...

 

Egyelőre az érdeklődést próbálom felmérni.

 

A terv az, hogy ha elindul, akkor indítok egy blogot, ahol a nagyérdemű folyamatosan tájékozódhat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Úgy döntöttem, hogy a projektet elindítom, és szabadidőmben dolgozgatok rajta. Készül majd egy blog is, ahol a nagyérdemű tájékozódhat. Az elkészült remekmű pedig egy jelképes összegért elérhető lesz bárki számára.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Amugy az eMagicOne féle Store Manager for Prestashop eléggé hasonló, mint amit te szeretnél összehozni, ha jol értem. (annyi különbséggel, hogy az előbb megnevezett szoft. ára elég zsebbenyúlós, főleg több shop esetén)

 

Csak azért mondtam, hogy hátha nem ismernéd, lehet belőle esetleg ötleteket meríteni.

Link to comment
Share on other sites

Találkoztam már vele a youtube-on videó formájában :)

Valóban nagyon hasonló, némi eltéréssel azért. A mi célunk nem csak a shop managelése, hanem az offline értékesítés támogatása első körben készletkezeléssel, később akár számlázással is.

 

Te hogy haladsz a tiéddel?

 

Nekem sajnos az időm a legkevesebb rá... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Üdv.

 

Tavaly írtam olyat, hogy az egyik hazai számlázó programból kiszedi a raktárkészletet, árakat és óránként(beállítás kérdése) frissíti a shopban.

Ez hasonlít az ötletedhez elég egy helyen változtatni árakat raktárkészletet a másik frissül.

Sajnos most számlázót cseréltek, ehez is meg kell írni.

 

 

Isi

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Én is írtam ilyet, többet is, prestához, joomla-vm-hez, és több hazai számlázóhoz. A probléma mélyebb egy kicsit. Természetesen ez már fél megoldásnak jó, mivel az adatok a számlázóból jönnek, és a megrendelések oda mennek vissza.

 

De felépítéséből, és felhasználásából adódóan egy webshop "kicsit" más szerkezetben tartja nyilván az adatokat. Gondoljunk csak a végtelen mélységű kategóriákra, vagy a termék képekre, vagy a szülő-gyermek kapcsolatokra a termékek között, vagy a...

és sokáig sorolhatnám ugye :).

 

Tehát az én programjaim is feltöltik az adatokat, pl axel pro számlázóból vm-be, vagy provimax-ból prestába, de a termékekkel van egy csomó utómunka a webshopban még ezen felül, pl kategóriába sorolás, képek feltöltése, alap seo-ról nem is beszélve, így pedig nem sok értelme van az egésznek.

Egyetlen, illetve 2 előnyük az marad, hogy nem kell a mennyiségeket és árakat kézzel módosítgatni a webshopban, illetve nem kell a megrendeléseket kézzel átvinni a számlázóba, ami már haladás, de magában nem sok... :)

Edited by huntR12 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Lett/lesz valami fejleménye ennek a dolognak huntR? 

Nincs egyszerűen időm megcsinálni a saját megoldást, és sürgősen keresek valamit, amivel tömegesen tudok termékeket módosítani. 
Vagy esetleg nem találkoztál hasonló megoldással valahol?(nem nyitok neki egyelőre külön topicot) Sajnos a legtöbb megoldás, amit találtam 1.5-nél már nem működik. (1.5-nél jol átvariálták pl az árak tárolását az sql-ben, így az 1.4-re írt modulom nem, vagy csak minimálisan működnek :(
 

A fizetősekkel se lenne bajom, csak a legtöbb az vagy nem azt csinálja ami nekem kellene, vagy "túl sok". Mármint nem az ára elsősorban a sok, hanem a tudása. Feleslegesnek éreznék kiadni 60-70k-t egy olyan programért, aminek a 10-edét használom. 

Link to comment
Share on other sites

"Lett/lesz valami fejleménye ennek a dolognak huntR? 


Nincs egyszerűen időm megcsinálni a saját megoldást..."

 

Sajnos én is így állok jelenleg. Eljutottam az adatbázis tervezésig (valójában nem nagyon kellett tervezni, mert a preasta szerkezete adja a rendszer alapját egy kis kiegészítéssel), és elkezdtem felépíteni a webservice oldalt, majd jöttek egyéb melók és azóta is itt tartok vele. 

 

A cikkezés is abba maradt a témában, és túl sok reakciót sem váltott ki eddig... :)

De a jövőben legalább heti 1-2 órát szeretnék rászánni, és akkor ha nem is gyorsan, de haladni fog. Alternatív megoldások persze vannak, ahogy az olvasható előző hozzászólásokban, de nem tudom hogy állnak az 1.5 támogatással.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Rég jártam erre...

 

Léteznek ilyen szoftverek, én speciel ebbe nem fektetnék energiát mert nem lehet a már kész bejáratott nevekkel versenyezni.

Többek közt mi is ilyet használunk már lassan 3 éve. A lényege egy ügyviteli szoftver, amit az értékesítők a boltban használnak, onnan számláznak, ott látják a raktári mennyiségeket, stb. A webáruházba (sőt nekünk kettőt is kezel egyszerre) beérkező rendeléseket, pedig egy ún. webáruház kapcsolati modullal beimportálja, ami X időnként lekérdezi az új ügyfeleket, rendeléseket. Egyúttal a raktárban történt változásokat visszaküldi a webshop-nak. Ehhez persze meg kellett írni a megfelelő modult a Prestához, ami legenerálja az adatokat, illetve a visszaküldött raktári adatokat pedig feldolgozza. de mint mondtam már lassan 2 éve fennakadások nélkül használjuk. Sőt igazából ez nélkül nem is nagyon tudnánk elképzelni a napi több száz beérkezző rendelés kezelését, embertelen munka lenne.

De nem szerettem volna el venni a lelkesedést, csak mint mondtam létnek ilyen hazai szoftverek, ráadásul amit mi használunk még az ára is baráti (50e + Áfa)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bármelyik ügyviteli rendszer tudja/tudhatja az adott dolgokat, mint korábban említettem én is írtam többhöz adatkapcsolatot.

 

A szűk keresztmetszet nem ez, hanem:

1. ezeknek a rendszereknek az adatszerkezete eltér egy átlagos webshop (pl prestashop) adatszerkezetétől, ebből adódóan az alapadatokat és terméktörzs kezelését nem tudják átvenni a webshoptól, ilyen módon még mindig több helyen kell adminisztrálni, ami sok plusz munka tud lenni (pl olyan számlázó/készletkezelő/ügyviteli rendszert még nem láttam, amellyel egy több szintű kategória fát fel tudsz építeni, amit a shop át tud venni, vagy ahol a termék minden a weben megjelenő adatot is fel tudsz vinni pl termékképeket).

 

2. Az adatkapcsolat nem online, hanem csak időszakosan frissülnek az adatok, így egy pörgősebb üzletben előfordulhat, hogy a webes rendeléseket már nem tudod kiszolgálni, mert igaz a webshop mutatott készletet, de te közben eladtad offline, vagy fordítva.

Edited by huntR12 (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Sziasztok!

Végre, hogy táláltam hasonszőrűeket!

Kérdésem, hogy huntR12 hogy áll a fejlesztésed?

Roland76 nem találtam meg a két weboldaladat? Kérdésem lenne nekem is, hogy melyik ügyviteli rendszerrel tudod használni? Raktárhoz van PDA, ami össze van kötve az ügyvitellel?

huntR12 én is a provimaxot használom, de nem tudtam Őket rávenni, hogy mit kellene módosítani hogy használható legyen számomra is.

Gondolok itt a Te meglátásodra is:

"De felépítéséből, és felhasználásából adódóan egy webshop "kicsit" más szerkezetben tartja nyilván az adatokat. Gondoljunk csak a végtelen mélységű kategóriákra, vagy a termék képekre, vagy a szülő-gyermek kapcsolatokra a termékek között, vagy a..."

"vagy provimax-ból prestába, de a termékekkel van egy csomó utómunka a webshopban még ezen felül, pl kategóriába sorolás, képek feltöltése, alap seo-ról nem is beszélve, így pedig nem sok értelme van az egésznek."

Ha még nem adtátok fel várom mielőbbi válaszaitokat!

Link to comment
Share on other sites

huntR12 teljesen igaz:

"pl olyan számlázó/készletkezelő/ügyviteli rendszert még nem láttam, amellyel egy több szintű kategória fát fel tudsz építeni, amit a shop át tud venni, vagy ahol a termék minden a weben megjelenő adatot is fel tudsz vinni pl termékképeket)."

és még kérdezném, hogy a leltározás másik rész, amely PDA -val kellene közvetlenül az ügyvitelbe--> nem exelezgetni, csv-ni!

 

Link to comment
Share on other sites

Azta! Ennek már több mint 5 éve.... :D

Kedves HOG, az a fejlesztés lezárult akkor, piaca sajnos nem lett :)

De a téma egy bizonyos részével azóta is foglalkozom aktívan, nevezetesen rendszereket kapcsolok össze. Például prestashopot és külön féle számlázó-készletnyilvántartó/vállalatirányítási rendszereket.
Emellett foglalkozom több mindennel ami a témához kapcsolódik, például raktári rendszert készítek androidra egy neves magyar vállalatirányítási rendszerhez, mert a meglévő raktári mobil rendszerük még windows mobilokra (win ce és win mobil 6.5) van elkészítve, amihez egyrészt drága az eszköz (kb 3000-3500 euró minden kiegészítővel), másrészt funkciószegény és a gyártó nem vállalja a fejlesztést a megrendelő felé a leterheltségére hivatkozva. Ezen felül az ilyesféle rendszerek közé szoktam API kapcsolatokat felépíteni egyedi megrendelésre.
Azt hiszem a fent vázolt téma az ami neked is kellene, ha jól értem ki a szavaid :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...