Jump to content

Problémy ve verzi 1.5.3.1 IMPORT


papista

Recommended Posts

Zdravím Vás,

úspěšně jsem aktualizoval z verze 1.5.2.0 na verzi 1.5.3.1. Nicméně nyní jsem zjistil pár chyb.

 

Při importu zboží přes CSV Import: použiji standartně vytvořený a dříve funkční soubor (funkční na verzích 1.5.2.0 i na 1.4.7.0) CSV. Nyní mi to ale vůbec nebere v potaz pole "kategorie" a standartně hází všechno zboží do "Home"... Dříve jsem používal tvar textu v poli kategorie následující "7"#"9" (pro přiřazení do kategorie 7 a 9; znak # používám jako oddělovat více kategorií v jednom poli). Zkoušel jsem přidat i pouze jednu kategorii ať v uvozovkách nebo bez nich, nic to nebere v potaz.

 

Další problém při importu je pole ID, které to stejně tak nebere v potaz... vzhledem k tomu že jsem měl produktu naimportovány, pak je smazal a znovu přidávám, tak mi to pokračuje v číslování produktů dál a dál... chtěl bych docílit toho, že když jsem tam měl 100 produktů, ty jsem smazal a pak je znovu naimportuji, tak aby začali číslování zase od jedničky. Jde toho nějak docílit?

 

PHP 5.3.5

MySQL 5.1.66-0+squeeze1

 

Díky moc

Radek

Link to comment
Share on other sites

Nechápu jak ti to mohlo fungovat. Dělící znak je vždy čárka (,) a žádné uvozovky ani jiné nesmysly. A aby produkty začínaly znova od 1, musíš v DB buď tabulku products vyprázdnit, čímž změníš hodnotu na 1, nebo upravit tabulku a přepsat číslo ručně.

Link to comment
Share on other sites

Nechápu jak ti to mohlo fungovat. Dělící znak je vždy čárka (,) a žádné uvozovky ani jiné nesmysly. A aby produkty začínaly znova od 1, musíš v DB buď tabulku products vyprázdnit, čímž změníš hodnotu na 1, nebo upravit tabulku a přepsat číslo ručně.

 

Dělící znak se dá před importem změnit, což jsem vždy dělal. Bez uvozovek mi to ve verzi 1.4.7.0 nefungovalo protože to pak nebralo číslo kategorie jako číslo, ale jako text (proto tam byly ty uvozovky - kdesi jsem to kdysi dávno načetl na forech)...

Nicméně to neřeší můj problém. I když tam dám jen jednu kategorii bez jakýchkoliv uvozovek, prostě jen číslo 7 (třeba), což je vytvořená a funkční kategorie), tak to vždy dá do "HOME"

 

Ohledně té DB... tam jsem to zkoušel měnit předtím než jsem napsal, ale musel bych to změnit ve všech tabulkách Product_něco něco.. samotná product nestačí... což je docela zdlouhavé... nedá se ten daný inkrement nastavit ať to pokračuje namísto nynějších 253 číslem třeba 70? Někde si to to číslo musí uchovávat aby věděla že má pokračovat číslem 253.... ???

Link to comment
Share on other sites

Ale vždyť to dělá správně? Home má ID 1 a je root všech ostatních kategorií. Takže pokud importuješ kategorie, začni od čísla 2. No však říkám, v nastavení té konkrétní tabulky se nastavuje auto_increment.

 

OK tak auto_increment jsem našel a to je OK. Nicméně ty kategorie stále nic.

Mám kategorii ID=7 (název společenské hry). při importu zadám do pole kategorie jen: 7 ;nicméně produkt se naimportuje jen a pouze do kategorie ID=1, což je HOME...kde nemá vůbec co dělat...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

reseni problemu s kategoriemi

 

http://www.prestasho...ost__p__1080891

 

Zdravím,

také mám několik problémů s importem zboží pomocí CSV:

  • nejdříve mi v BO alespoň částečně fungovala možnost "Import souboru CSV" - když jsem nahrál CSV soubor, tak v momentě kdy se přiřazují jednotlivé sloupce zde mám spoustu textových políček prázdných (i když ve zdojovém dokumentu jsou vyplněny, např. krátký popis, dodavatel atd. viz: chyba.png

Zde je ke stažení zdrojový CSV soubor: http://www.i-data.cz/import.csv

  • zkoušel jsem upravit soubor controllers/admin/AdminImportController.php dle výše uvedeného postupu a jediný efekt to mělo ten, že když nyní kliknu v BO na možnost "Import souboru CSV", tak mi všechno zmizí a naběhne mi pouze prázdná stránka (žádné menu, nic...pouze bílo).

Používám Prestashop 1.5.4 a budu vděčný za každou radu jak obnovit volbu "Import souboru CSV" do původního stavu a jak naimportovat zboží, tak aby se v BO objevovaly všechny texty ze zdrojového dokumentu.

Link to comment
Share on other sites

Tak problém s "bílou" stránkou importu jsem vyřešil smazáním souboru controllers/admin/AdminImportController.php z FTP a jeho pětovným nahráním. Stále se mi ale nedaří naimportovat zboží (nezobrazují se mi texty), viz. ukázka výše

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...