Jump to content

Preturi diferentiate


Recommended Posts

Multumesc Costi de raspuns !

 

Eu doresc ca un "distribuitorul zonal" la unele produse dintr-o categorie sa aiba anumite preturi iar la altele din acea categorie alte preturi. Un al2lea "distribuitor zonal" sa beneficieze si el de anumite preturi pentru pentru fiecare produs in parte.

 

Exista rezolvare pentru acesta situatie ?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Am incercat dar accepta doar valori intregi (fara zecimala) in ambele locuri. Din aceasta cauza nu mai conincide cu preturile din programul de facutare.

 

Incerc sa explic mai clar ce doresc. Am un grup care doresc sa beneficieze de discountul X pentru o categorie de preturi si acelasi grup sa beneficieze de discountul Y pentru o alta categorie de preturi. De cele mai multe ori, ambele categorii de pret se regasesc concomitent in fiecare categorie de produse a siteului.

 

Crezi ca exista solutie ?

Link to comment
Share on other sites

da exista la prima varianta dewfinesti la fiecare produs in parte

 

iar cu zecimalele, e o ideie tampita daca vrei sa viznzi cu xx,99 vinde pe pagina dar numai la OBI am vazut sa-mi returneze 0,01 leu ;)

mai gandestete contabilicestesi nu te lua dupa iun contabil pretul tu il definesti, nu te obliga nimeni sa pui o valoare procentuala exacta la fiecare

Edited by costi43 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Iti multumesc @costi43 pentru suport.

 

Metoda adoptata a fost:

1. crearea grupului 1 cu discount general 0

2. asignarea de discounturi procentuale pentru fiecare produs in parte doar pentru grupul 1 (e o munca titanica cind ai sute de produse in portofoliu si trebuie sa iei fiecare produs cu discountului lui)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...