Jump to content

Změna DPH


Vytvarnik

Recommended Posts

Jak korektně změnit sazby DPH, aby se to nepromítlo v koncových cenách s DPH?

Například účetní program se mě zeptá, zda chci to jedno procento promítnout do prodejní ceny, ale u Presty jsem nic takového neobjevil a když jsem to zkusil, tak mi cenu automaticky o to procento zvedla.

 

A přepisovat cca 1300 položek se mi tedy ručně nechce :-)

 

Děkuji.

Link to comment
Share on other sites

Když upřesním, co tady naznačil Kaspi:

níže uvedený postup platí pro verzi 1.5.2, zboží s DPH 20% (od ledna 2013 to bude 21%) se zapnutým Advanced stock (ale nižší verze to asi budou mít stejné).

v PhpMyAdmin (tam se dostanete přes stránky poskytovalele webhostingu, měli byste to umět, protože to potřebujete například pro obnovení databáze ze zálohy) spustíte SQL příkazy:

 

 

UPDATE `ps_product` SET `price`=`price`*1.2/1.21 WHERE 1

 

UPDATE `ps_specific_price` SET `price`=`price`*1.2/1.21 WHERE 1

 

UPDATE `ps_product_shop` SET `price`=`price`*1.2/1.21 WHERE 1

 

přepíšete tím tedy ceny bez daně tak, aby vám to potom vyšlo na stejnou cenu, až změníte DPH na 21%. Příkazy můžete spouštět po jednom.

 

Upozorňuji: předpona (ps_) se může lišit podle toho, jak jste si nastavili při instalaci prestashopu. Uvedné příkazy nastaví základní ceny všeho zboží a tzv. specifické ceny. Pokud máte např. ještě různé ceny podle atributů, bude to složitější (není můj případ, neřeším).

Taky pokud máte mix zboží s různými sazbami, bude to složitější.

 

DŮRAZNÉ UPOZORNĚNÍ: předem si databázi zazálohujte, a raději si někde něco přečtěte o SQL, abyste věděli, co děláte. Jakákoli chyba se ihned projeví!!

Edited by pave (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...