Jump to content

iletisim menüsü

microgazi

Recommended Posts

selamlar presta shop 1,5,2 versiyon kullanıyorum fakat en altta sagda iletisim kısmını degisiklik yapamiyorum degisiklik yaptıgım kontak kısmıda oraya yansımıyo ekte resim olarak ta ekledim sag tarafta fransız iletisim kısmı gözüküyo bide dükkanlarımız kısmını kaldırmak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum

post-448264-0-83564700-1355843423_thumb.png

Merhabalar,

Öncelikli olarak, ek'te iletmiş olduğunuz resmin üst kısımlarındaki İngilizce yazılarını yönetim panelinden düzeltebilirsiniz.

Yönetim Paneli -> Modüller -> Block reinsurance -> Konfigüre Sayfası üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Daha sonra iletişim kısmını manuel düzenleyebilmeniz için,

AnaDizin/modules/blockcontactinfos/blockcontactinfos.tpl sayfasını açınız ve dilediğiniz gibi güncelleyiniz.

Eklemeyi unutmuşum: değişiklikleri kontrol ederken;

Yönetim Paneli -> Ayarlar -> Performans sayfası üzerinden yeniden derleme = evet & ön bellek = hayır olarak güncelleyiniz.

İyi çalışmalar.

Edited by shnslmz (see edit history)
  • Like 2

shnslmz çok teşekkürler diger arkadasımada teşekkürler yardımlari için sorunu hallettim yanlız bazı kısımlarda yine takıldıgım noktalar var birincisi information kısmınında magazalarımızı kaldırmak istiorum tek magazam var çünki bide ben sunucumda bi klasörün icinde kurdum ayarları falan hepsini yapaım sonra yayınlayayım diye yayınlamak icin klasörden nasıl çıkaracagim birde hazırlayan presta shop yazısını degistirebiliyomuyuz en alltaki önceki resimde bulunan yerde yazıyo

post-448264-0-30753400-1355915010_thumb.png

Edited by microgazi (see edit history)

Rica Ederim,

Mağazalarımız linkini kaldırmak için; /modules/blockcms/blockcms.tpl sayfasını açınız, class="block_various_links" kodunu ctrl+f yardımı ile bulunuz ve devamında ilgili alanları dilediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz.

2. olarak, yanılmıyorsam, farklı bir klasörden mağazanızı taşımak istiyorsunuz bunun için, ftp programı yardımı ile ilgili dosyaları taşıyınız ve config/settings.inc.php sayfasını açıp, define('__PS_BASE_URI__', '/eski'); kodunu bularak dilediğiniz gibi güncelleyiniz ve son olarak, yönetim panelinden .htaccess dosyasını tekrar oluşturunuz, mağazanız taşınmış olacaktır.

Hızlı yazayım derken yine bir şey unutmuşum: PrestaShop yazısını değiştirmek için:

AnaDizin/themes/SizinTemaniz/modules/blockcms/blockcms.tpl dosyasını açınız ve sayfanın en altında bulunan alanları değiştirerek istediğiniz güncellemeleri yapabilirsiniz.

Hepsi bu kadar, iyi çalışmalar.

Edited by shnslmz (see edit history)
  • Like 3

shnslmz öncelikle selamlar ya ekte ki resimdeki gibi menüleri nasıl yapabiliriz yada uygun free modül varmı böyle menü yapabilcegimiz

Bizim sitemizde extra tabs isimli bir ücretsiz modül var. Bu modülün tpl dosyasını istediğiniz gibi değiştirip ekstra sekme ekleyebilirsiniz. Diğer sekmeler bildiğim kadarıyla modüllerden geliyor. İlk sekme ise product long description sekmesi.

• Like 1

shnslmz ürünleri ben dolar olarak aliyorum bunun fiyatlarını dolar olarak girip ama sitede türkçeye çevrilmis olarak gözükmesi ve dovizin güncellemesi durumunda otomatik olarak degişikilik yapan bi modül varmı oscommerce kullanırken çoklu para destegi diye bi eklenti ile hallediyoduk presta shop da bu tarz bi uygulama mevcutmu saygılarımla kolay gelsin

Bizim sitemizde extra tabs isimli bir ücretsiz modül var. Bu modülün tpl dosyasını istediğiniz gibi değiştirip ekstra sekme ekleyebilirsiniz. Diğer sekmeler bildiğim kadarıyla modüllerden geliyor. İlk sekme ise product long description sekmesi.

Teşekkürler, Çağlar Bey. :)

shnslmz ürünleri ben dolar olarak aliyorum bunun fiyatlarını dolar olarak girip ama sitede türkçeye çevrilmis olarak gözükmesi ve dovizin güncellemesi durumunda otomatik olarak degişikilik yapan bi modül varmı oscommerce kullanırken çoklu para destegi diye bi eklenti ile hallediyoduk presta shop da bu tarz bi uygulama mevcutmu saygılarımla kolay gelsin

Bununla ilgili olarak, ücretsiz bir modül mevcut değil ancak;

Mahmut Bey 'in üretmiş olduğı, çoklu para birimi modülü mevcut, PrestaShopModul.com 'dan ilgili modülü inceleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.