Jump to content

[ Çözüldü] Google dostu url olmuyor

askinjew

Recommended Posts

Arkadaşlar sitemin url yeniden yazmasını aktif hale getirdiğim zaman resimlerin yerini soru işareti alıp ön sayfadan başka hiçbir yere gidemiyor. Eğer google dostu url seçeneğini kaldırırsam site çalışır hale geri dönüyor. Daha önce google dostu url seçeneği aktif olarak sitem çalışıyordu. Server la olan görüşmelerimde url rewrite özelliğini desteklediklerini herhangi bir değişiklik yapmadıklarını söylediler. Temamda veya katogori ürünlerle ilgili modüllerde bir sorun olabilirmi bu konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. teşekkürler.

Edited by askinjew (see edit history)

Merhabalar,

Kullanılan sunucu, windows ise sık sık karşılaşılan hatalardan birisidir bu sorun.

Tema ya da modül ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum, öyle olsa idi: .htaccess arkadaş url (friend url) özelliğini devre dışı bıraktığınızda da sorun yaşardınız. Ama içiniz rahat etsin istiyorsanız, varsayılan temaya seçerek ve yeniden derlemeyi aktif ederek test edebilirsiniz. :)

Hata gösterim modunu açınız, arkadaş url 'yi aktif ediniz, muhtelemen hata/larla karşılaşacaksınız ve soru işareti olarak çıkan herhangi bir resmin üzerine sağ tıklayıp, öğeyi incele-denetle diyerek, resim adresini kontrol ediniz, bunları takip ederek daha detaylı bir çözüme ulaşabiliriz.

İyi çalışmalar. (:

Hosting firması ile yazıştım türkçe urlları desteklemediklerini söylüyorlar. daha önce mahmutbeyin yazdığı admin.js dosyasını yüklemiştim. çalışmadığını düşündüğmden dolayı tekrar eski admin.js dosyasını yükledim. Acaba kalıcı bir değişiklik yapmış olabilirmi. Eğer yaptıysa urlarımı nasıl tekrar ingilizceye çevirebilirim?

Merhaba,

Merak ettiğim için soruyorum, kullanılan sunucu windows mu acaba?

Seo url aktif edildiğinde, resim yolu doğru dediğiniz, tam url adresini paylaşabilir misiniz? 404 hatası verdiğine göre gözden kaçan bir şey/ler var muhtemelen.

Ayrıca, url adreslerinde Türkçe karakter olmaması gerekiyor zaten.

Şu an friend url özelliği devre dışı olduğu için kontrol edemiyorum, sorunu çözemezseniz dilerseniz iletişime geçtiğiniz takdirde ve müsait bir zamanda birlikte yorumlayabiliriz.

İyi çalışmalar.

• Like 1