Jump to content

Rozhození stránek


lubost

Recommended Posts

Dobrý den, mám velký problém. Dnes jsem upravoval stránky - pouze jsem měnil nastavení cache, aby mi prestashop nehlásil chyby a přidával nějaké dopravce a produkty. Vše normálně fungovalo, ale tak po hodině když jsem navštívil svůj eshop a chtěl zkusit něco objednat, tak

 

1) Zmizel mi z eshopu blok prohlédnuté produkty, který ale je normálně nainstalovaný a vůbec jsem sním nehýbal.

2) Když vložím něco do košíku, tak se to tam sice vloží, ale jakmile kliknu na košík, abych uskutečnil objednávku, tak píše že tam není žádné zboží.

3) Pokud navštívím eshop z prohlížeče internet explorer, tak jsou stránky úplně rozhozené, že se v nich nedá vyznat a chybí některé věci.

4) Stránka pro přihlášení do administrace eshopu je také nějaká rozhozená,

5) Když se chci přihlásit jako zákazník v eshopu, tak se nic nestane...

 

...zkoušel jsem stránky navštívit i z jiného počítače ale pořád to samé.

Prosím poraďte mi, už jsem zoufalý icon_e_sad.gif

 

Děkuji za odpovědi.

Link to comment
Share on other sites

Tak rozhození stránek bylo zapříčiněno přenastavení cache tak jak má být, aby prestashop nehlásil chybu Cache prohlížeče a komprese. Když jsem změny vrátil, tak je to v pořádku. Jenže přihlásit se a přidat něco do košíku pořád nejde. Nevíte zda se mohli tím přenastavením nějak poškodit soubory?

Link to comment
Share on other sites

cookies, cache ve tvém prohlížeči. Dej si v Chrome nebo FF zkontrolovat prvek, Resources a uvidíš co máš na stránce za Cookies, ty co dělají bordel vymaž.

 

Chce to klid, nová 1.5x je tak trošku beta. Taky mi to zpočátku blblo a dost jsem si s tím užil. Většinou je to rozhozené po přechodu na ostrý z localhostu, než se vše usadí - měl jsem hlavně problémy s logováním kdy někdy byl zákazník naoko lognutý, někde ne, s tím související mizející zboží v košíku, problémy při objednávání, registraci atd, ale nyní se mi zdá že bude klid - mám zapnuté všechny optimalizace a cache, zatím co pozoruju, tak vše dlouhodobě běží jak má.. Problém byl taky zřejmě v SEO, kdy jsem měl špatně url s www, nyní to mám vše bez www. zde

Link to comment
Share on other sites

To já se v tom zas tolik nevyznám... nevím jak poznám ty špatný cookies :-( ale zkusil jsem v tom SEO nastavit domenu obchodu bez www a SSL domenu obchodu mám s www a uz to všechno funguje funguje :-) Takže teď už by to mělo být v pořádku?

 

Každopádně moc děkuji za radu :-)

 

Ještě mohl bys mi prosímtě napsat jak máš nastavenou tu optimalizaci smarty a kompresi cache?

Link to comment
Share on other sites

špatné cookies jsem měl s www když byl web bez www a naopak. Když je smazneš všechny, tak nic nezkazíš. Cache v performance nahoře zapnutá, optimalizaci vše zapnuto až na Riskantní HTML komprese.

 

Cache co je dolecomputer_key.png Ukládání do dočasné paměti, tam mi nejde zapnout nic až na Souborový systém, ale mám to vypnuto, stejně jsem nespozoroval žádný rozdíl..

Edited by ender666 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Aha, a to může blbnout i zákazníkům? Oni nebudou vědět, že by měli smazat cookies... jak jsi to prosímtě vyřešil? Já nevím jestli mám přepnout to cache nastavení, bojím se aby se s tím zase něco nestalo. Předtím to začalo blbnout od toho přepnutí :-(

 

V tom ukládání do dočasné paměti mi nejde také nic zapnout a navíc to chce u všeho ještě něco doinstalovat...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...