Jump to content

resimdeki alanlari nasil silebilirim? yardim lutfen

bbydogan

Recommended Posts

selam arkadaslar

Araniza yeni katildim. Altta resimdeki isaretli kisimlari hangi dosyadan silebilirim. Burasi sayfanin alt kismi.

Ikinci bir sorunum siteyi bugun deneme amacli actim. Sepete urun atip baska bir sayfaya gecince sepet bosaliyor. siteye uye olmayi denedim, emailime uye olduguma dair mail geldi admin panelde musteri olarak gorunuyorum fakat siteye uye girisi yapamiyorum. Sorun nedir anlamadim.

Yardimlariniz icin simdiden tesekurler.

Capture777.JPG

Edited by bbydogan (see edit history)

Merhabalar, hoş geldiniz.. :)

Manuel olarak prestashop dosyaları üzerinden basit bir kaç işlemle bu sorunu çözebilirsiniz, kullandığınız temaya göre değişiklik gösterebilir bu durum ama varsayılan ayarlara göre açıklamak gerekirse;

Resimde gösterilen alan aşağıdaki sayfaların içerisinde yer alıyordur, bu sayfaları kontrol ederek ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz.

AnaDizin/modules/blockcms/
blockcms.tpl

AnaDizin/themes/SizinTemaniz/modules/blockcms/
blockcms.tpl

AnaDizin/themes/SizinTemaniz/
footer.tpl

Ayrıca tema ve/ya site ismini iletebilirseniz daha detaylı yardımcı olmaya çalışırız.

İyi çalışmalar dilerim. :)

• Like 1

Manuel olarak prestashop dosyaları üzerinden basit bir kaç işlemle bu sorunu çözebilirsiniz, kullandığınız temaya göre değişiklik gösterebilir bu durum ama varsayılan ayarlara göre açıklamak gerekirse;

Resimde gösterilen alan aşağıdaki sayfaların içerisinde yer alıyordur, bu sayfaları kontrol ederek ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz.

blockcms.tpl

blockcms.tpl

footer.tpl

Ayrıca tema ve/ya site ismini iletebilirseniz daha detaylı yardımcı olmaya çalışırız.

blockcms.tpl

blockcms.tpl

footer.tpl

Oncelikle tesekur ederim ilginize

Yazdiginiz dosyalara baktim bulamadim . Frebugdan da dosya ismini bulamiyorum. Site http://www.e-chafaudage.fr themayi prestashopthemamaker dan olusturdum.

Rica ederim,

Aramanız gereken anahtar kelime grubu: "block_various_links" 'tir.

Kendi modülü ya da blockcms modülü içerisindedir.

Eğer bu işlemlerde başarılı olamazsanız dilerseniz, özel mesaj ile bilgilerinizi iletiniz, birlikte bakabilir ve net çözümü paylaşabiliriz.

Kolay gelsin.

Sonunda buldum dediginiz gibi AnaDizin/themes/kullandigimTheme/modules/blockcms/blockcms.tpl icerisindeymis.

birde su sorunuma cvp varmi ustalar

Sepete urun atip baska bir sayfaya gecince sepet bosaliyor. siteye uye olmayi denedim, emailime uye olduguma dair mail geldi admin panelde musteri olarak gorunuyorum fakat siteye uye girisi yapamiyorum.

biraz fazla oluyorum farkindayim kusuruma bakamayin :)

Doğan Bey,

Kullandığınız ps versiyonu 1.5.x mi acaba?

Eğer öyle ise, bu sorunun tema ile ilgili olduğunu düşünmüyorum ama emin olmak için, varsayılan temaya geçiş yaparak deneyebilirsiniz. Muhtelemen kullanılan modüllerden kaynaklanıyordur, diğer bir ihtimal de class larla ilgili olabilir, bu hafta içerisinde bu sorunla karşılaşan iki (v:1.5.x) sitenin çözümü de modüller onarılarak sağlanılmıştı. birisi banka havale modülü idi ama diğerini hatırlamıyorum sistemi detaylı olarak incelemek gerekir.

İyi çalışmalar. (: