Jump to content

Adet Sayısı Ayarlama

wild

Recommended Posts

Herkese Merhaba,

Ufak bir sorunum var düzeltilebilirmi bilmiyorum. Biz davetiye satıyoruz ve ürünlerimiz 100 adet olarak fiyatlandırılıyor.

adet seçme kısmında elle değilde bana seçenek şeklinde girilcek şekilde lazım. 50 -100 -150 - 200 şeklinde 50 şer artarak bunun için bir modül yada sistemde yapılabilincek bir düzenleme varmı ?

Nitelik grubu ekle'den Adet olarak bir grup oluştur, daha sonra nitelik ekle'den 50 - 100 - 150 - 200 seçenekler ekle

Daha sonra ürün eklediğin sayfada Kombinasyonlar'ı göreceksin oradan Grup'tan Adet Grubunu seç daha sonra nitelik'ten adet sayısını seç daha sonra

Fiat üstündeki etki: 'den istenilen seçeneğini seç kaç adet seçtiy sen o adetin fiyatını yaz..

Müşteri sipariş verirken kaç adet seçtiyse o fiyat ekrana gelecektir..

Kolay gelsin...

Edited by Şahin YILDIZ (see edit history)

Merhaba

Sanırım sizin için 10 dakika ayırabilrim :)

Öncelikle temanızın klasöründeki product.tpl dosyasını açın ve şu kodu aratın

<input type="text" name="qty" id="quantity_wanted" class="text" value="{if isset($quantityBackup)}{$quantityBackup|intval}{else}{if $product->minimal_quantity > 1}{$product->minimal_quantity}{else}1{/if}{/if}" size="2" maxlength="3" {if $product->minimal_quantity > 1}onkeyup="checkMinimalQuantity({$product->minimal_quantity});"{/if} />

Şimdi bu kodu şununla değiştirin

<select name="qyt" id="quantity_wanted">
{if $product->minimal_quantity > 1}<option value="{$product->minimal_quantity}">{$product->minimal_quantity}</option>{/if}
<option value="50">50</option>
<option value="100">100</option>
<option value="150">150</option>
<option value="200">200</option>
</select> 

Not: 1.5 için denedim sorun yoktu.

Herkese Merhaba,

Ufak bir sorunum var düzeltilebilirmi bilmiyorum. Biz davetiye satıyoruz ve ürünlerimiz 100 adet olarak fiyatlandırılıyor.

adet seçme kısmında elle değilde bana seçenek şeklinde girilcek şekilde lazım. 50 -100 -150 - 200 şeklinde 50 şer artarak bunun için bir modül yada sistemde yapılabilincek bir düzenleme varmı ?

• Like 2