Jump to content

Schimb de produse - modul


Marius05

Recommended Posts

Buna ziua!

 

Exista posibilitatea ca pe platforma prestashop sa se poata face schimb de produse?

 

Adica: userul isi face cont pe site, completeaza campurile: poza produs, descriere ....

si dupa aceea asteapta sa fie contactat sau cauta alte produse pe site puse de alti useri care sunt dispusi sa faca schimb.

In cazul in care a gasit un produs ce-i place sa poata ca pe pagina produsului sa aibe optiunea de a seta (bifa o casuta) cum ca vrea sa faca schimb intre produse.

Daca acel user este de acord sa poata sa-si trimita produsele unul-celuilalt.

 

Se poate face asa ceva sau ceva asemanator in prestashop ? Nu am gasit niciun modul care sa ofere ceva cat de cat de aproape de ceea ce am scris mai sus.

 

Va multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aces modul se refera la cu totul altceva dupa cate vad eu.

 

Pe mine ma intereseaza sa ofer userilor posibilitatea de a face schimb de produse intre ei.

 

Adica exista produsul A al userului 1 si produsul B al userului 2.

Daca userul 1 vrea sa faca schimb de produs cu userul 2 atunci sa aibe optiunea de a-l contacta din front-page (un formular de contact .... ceva de genul ) pe userul 2 pentru a-i propune schimbul de produse .

 

Multumesc pentru timpul acordat!

Link to comment
Share on other sites

Acum am inteles ideea.

Daca nu gasesti un modul in acest sens, ar fi indicat sa iei legatura cu un programator, care poate customiza, am vazut ca si aici pe forum sunt cativa oameni specializati pe partea de server-sde, poate te indruma spre ce modificari ar trebui facute in cod.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...