Jump to content

Prestashop.COM Topluluğuna 1 Soru

atitun

Recommended Posts

Merhaba;

Öncelikle bu soruya prestashop.com topluluğundan bir cevap gelmeyeceği için bu yazılımla ilgilinen arkadaşlara, webmasterlara varsa türkiye temsilcilerinden cevaplamalarını bekliyorum.

Görüş ve önerilerinizide bekliyorum aynı zamanda...

Prestashop temaları içeren ve sadece ücretsiz olan temaları bir araya toplayıp ücretsiz prestashop tema ve eklenti indirme sitesi yaptım. Trafiği yüksek bir site değil ama kendini prestashop üye grubundan biri sunucunun olduğu veri merkezine şikayette bulunup sunucumu kapattırmış . Bu duruma bi anlam vermedim ortada bir geri zekalılık var ama çözmüş değilim. Ücretsiz temaları bir araya toplayıp bunları yayınlayamazmıyım. Telif dışı illegal bir durum mu? bunda ne sakınca var anlayan varsa cevaplasın. Ona göre bu hıyara inat kendi premium temalarımı ücretsiz yayınlayacağım. Bu topluluk parçacığına inat.

Edited by atitun (see edit history)

Merhaba

Bu ücretsiz tema ve modül yayınlama işi biraz sıkıntılı. Ben de benzer bir çalışma yapmak istiyordum ve ücretsiz ürünlerin sahiplerine mesaj atıp izin istedim. Ancak bir süre sonra vazgeçtim. Çünkü birinden bile olumlu cevap gelmedi. Hiç cevap vermeyenlerin ve modül dosyası veya sayfalarında "yayınlanamaz" ibaresi olmayanları referans vererek koydum. Onları da kaldırmayı düşünmüyor değilim.

• Like 1

yaklaşık 2 sene önce yine aynı durumdaki bir kaç site kapatıldı ve ingilizce forumda baya bir tartışma olmuştu. hesaplar filan banlandı , yasal davalar filan oldu. iyi biliyorum bundan dolayı böyle bir işe prestashop yönetimi hemde modul ve temaları yapanlar izin vermiyor. bilgilerinize başınızı boşuna ağrıtmayın .

Teşekkürler Safacım, benim bu tartışmalardan haberim yoktu.

O halde yeri gelmişken buradan ilan ediyorum, sitemde çok fazla ücretsiz ürün yok ama olanların tümü bana aittir ve istenilen yerde ücretsiz yayımlanabilir. Zaman geçtikçe ücretsizlerin saysını artıracağım.

Selamlar...

Merhaba Herkese

Şimdi arkadaşlar, konuyu bir kenara bırakalım ülke olarak pek hukuk bilmiyoruz. Bu mesajı burada yayınlamanız ayrıca başınıza bir sorun açabilir. Ki datacenter size bu mesajı tam olarak vermemeliydi. Burada kişi isimleri dahil özel bir yazışma var.

İşin yasal boyutu ve sitenin durumu ile ilgili ben de merak edip iletişime geçtim. Dilerseniz bana PM atın sorunun çözümüne katkı yapmaya çalışırım. En azından iyi niyet bildirimizi gönderip şikayeti geri aldırmayı deneyebilirsiniz.

Eklediğiniz özel yazışmayı kendiniz kaldırmanızı tavsiye ederim. Buna gerek yok. Ben de silebilirim fakat forum kurallarına aykırı değil diye karışmadım.

İyi geceler.

Merhaba Herkese

Şimdi arkadaşlar, konuyu bir kenara bırakalım ülke olarak pek hukuk bilmiyoruz. Bu mesajı burada yayınlamanız ayrıca başınıza bir sorun açabilir. Ki datacenter size bu mesajı tam olarak vermemeliydi. Burada kişi isimleri dahil özel bir yazışma var.

İşin yasal boyutu ve sitenin durumu ile ilgili ben de merak edip iletişime geçtim. Dilerseniz bana PM atın sorunun çözümüne katkı yapmaya çalışırım. En azından iyi niyet bildirimizi gönderip şikayeti geri aldırmayı deneyebilirsiniz.

Eklediğiniz özel yazışmayı kendiniz kaldırmanızı tavsiye ederim. Buna gerek yok. Ben de silebilirim fakat forum kurallarına aykırı değil diye karışmadım.

İyi geceler.

Sanırım alıntı sonradan eklenmiş. Özel yazışmadan bunu kastediyorsunuz değil mi? Eğer bizim yazdıklarımızda da sorun varsa benim adıma lütfen gönderimlerimi siliniz.

Sanırım alıntı sonradan eklenmiş. Özel yazışmadan bunu kastediyorsunuz değil mi? Eğer bizim yazdıklarımızda da sorun varsa benim adıma lütfen gönderimlerimi siliniz.

Merhaba:

Hayır sizinkinde yok. Fakat ilk mesajda kişiler deşifre edilmiş ve hakaret var. Konu ile ilgili görüşümü bildirmiyorum sadece bu mesaj ayrı bir dava konusu olabilir diye uyarmak istedim.

Not: Ben mesajı silersem moderatör çöp kutusunda sonsuza kadar kalabilir ve artık mesaj sahipleri müdahale edemez.

Bu arada mesajın bahsettiğim bölümleri silinmiş. Teşekkür ederim.

Şimdi bu sorunu topluluk adına yönetime bildiriyorum. Telif hakları konusuna bakan Prestashop avukatı ile daha önce de görüşmüştüm. Yayınladığınız tema ve dosyalarda telif sorunu olmadığına eminseniz bu sitemizi geri açtırırız. Eğer şüphelendiğiniz dosyalar bulunuyorsa bunları kaldırıp [email protected] adresine e-posta ile iyi niyet bildirimi yapabilirsiniz. İsterseniz benimle görüşün aracılık yapabilirim.

Konuyla ilgili görüşümü açıklamamıştım bunu da bu vesile ile deklare edeyim.

Bu konuda gerçekten topluluğa zarar veren uygulamalar yapılıyor. Burada Prestashop ailesi olarak birinci önceliğimiz üyelerimizi küstürmemek ve projeye katkılarını sağlamaktır. Kaldı ki yasal işlemlerle bu paylaşımları kimse engelleyemez.

Öte yandan Prestashop eklenti ve temaları oldukça dağınık durumda ve bunları ana sitede toplamaya çalışıyoruz. addons.prestashop.com sitesi ile geçen yıl çok uğraşıldı. Ben de Türkçe çevirisini yaptım. Ama halen yeterli ilgili yok. İlginin düşüklüğü ile ilgili forumda başlıklar açıp görüş topluyoruz.

Görüşlerinizi paylaşırsanız bu siteyi ve Prestashop'u istediğiniz hale getirmek için elimizden geleni yaparız.

Herkese bol kazançlar